آموزش نجوم و یادگیری مفاهیم ستاره شناسی ضرورتی برای دانش آموزان

آموزش نجوم و ۱۰۱ آزمایش ساده و کاربردی برای شناخت مفاهیم نجوم و آموزش ستاره شناسی

چاپ کتاب 101 آزمایش ساده و کاربردی در شناخت مفاهیم نجومی از سوی انتشارات سبزان منبع خوبی برای آموزش و یادگیری دانش آموزان در زمینه نجوم و ستاره شناسی می باشد.

چاپ کتاب 101 آزمایش ساده و کاربردی در شناخت مفاهیم نجومی از سوی انتشارات سبزان مبنع خوبی برای آموزش و یادگیری دانش آموزان در زمینه نجوم و ستاره شناسی می باشد. در این کتاب نویسنده سعی کرده است با ساده ترین ابزار به دوستداران نجوم و مبتدیان یاد دهد که رویدادهای نجوم چگونه اتفاق می افتند.

انتشارات سبزان به عنوان یکی از اعضای حقوقی انجمن نجوم ایران تا کنون کتابهای زیاد و متنوعی در زمینه نجوم و ستاره شناسی و در کلیه سطوح برای مخاطبین در هر مقطعی به چاپ رسانده است.
کتاب حاضر سعی دارد ۱۰۱ آزمایش کاربردی را برای درک بیشتر مفاهیم نجومی به دانش آموزان یاد دهد.
این کتاب به دانش آموزان کمک خواهد می کند تا بخش بزرگی از تجربیات هیجان انگیز علمی که در زندگی تک تک ما تاثیر دارد را خلق کنند و راهنمای آنها برای کشف پاسخ پرسشهایی از این دست خواهد باشد:
مرکز ثقل چیست؟
برای چه وضوح و دقت تلسکوپ فضایی هابل بسیار بالا است؟
چرا ناهید بسیار داغ است؟ چه زمانی نپتون خارجی ترین سیاره است؟
سحابی چیست؟
چطور یک سیاه چاله شکل می گیرد؟
پاسخ این سؤالها و پرسشهای بسیار دیگر با بازیهای بی خطر، لذت بخش و عملی در این کتاب کشف خواهد شد.

اگر خواننده به خوبی آزمایش را بخواند، تمامی مراحل را دنبال کند و از تجهیزاتی که برای هر آزمایش نیاز است، بدون تعویض آن با تجهیزات دیگری، استفاده کند، نتیجه موفقیت آمیزی خواهد گرفت. پیشنهاد این است که آزمایشها به صورت گروهی انجام شوند.
در اینجا اطلاعاتی که برای شروع کار تا پایان آن نیاز است بیان شده و تمام اصطلاحات مربوط به آزمایشها در بخش اصطلاحات کتاب تعریف شده است.

این کتاب دو هدف دارد:
نخست اینکه شما را در تمام مراحل ضروری راهنمایی کند تا بتوانید با موفقیت یک آزمایش علمی را به اتمام برسانید؛ دوم آنکه بهترین روش حل مسئله و کشف پاسخ را به شما آموزش دهد. در پایین الگوی استاندارد برای هر آزمایش در این کتاب آورده شده است:

دستورالعمل عمومی برای خواننده


1.  اول بخوانید. قبل از شروع، هر آزمایش را به طور کامل مطالعه کنید.
 

2. لوازم مورد احتیاج را جمع آوری کنید. اگر تمامی لوازم مورد نیاز برای هر آزمایش را پیش از شروع آن آماده کنید، هم لذت بیشتری خواهید برد و هم کمتر ناامید می شوید. وقتی مجبور به متوقف کردن آزمایش و گشتن به دنبال وسایل می شوید، تمرکزتان را از دست می دهید و اشتباهتان زیاد می شود.
3. آزمایش کنید. در انجام آزمایش عجله نکنید. هر مرحله را با دقت دنبال کنید، هیچ وقت مرحله ای را جا نیندازید و یا خودتان مرحله ای به آن اضافه نکنید. امنیت مهمترین چیز است. پیش از شروع آزمایش، آن را با دقت بخوانید و سپس دستورها را به خوبی دنبال کنید. در این حالت میتوانید مطمئن باشید هیچ اتفاق غیر منتظره ای روی نخواهد داد.

چاپ کتاب های نجوم در دستور کار انتشارات سبزان قرار دارد و این انتشارات همواره با چاپ کتاب های علم برای عموم سعی در نشر علم و ساده سازی آن برای تمامی مردم و علاقه مندان به علم دارد.

شما می توانید برای یاد گیری بیشتر نجوم به لینک های زیر نیز در سایت مراجعه کنید

نقش تلسکوپ در علم نجوم ، تفاوت تلسکوپ کوچک و تلسکوپ بزرگ

جهان تاریک از دو جزء کاملا ناشناخته ساخته شده است؛ ماده تاریک و انرژی تاریک

آموزش نجوم ـ سیاره ها در منظومه شمسی

کرم چاله ها ـ آنچه برای یادگیری رشته نجوم لازم است بدانید

تاریخچه علم نجوم و سیری در کهکشان راه شیری

روند رو به رشد نجوم از دوران باستان تاکنون و تاثیر نجوم بر فلسفه، مذهب و جامعه

1399/05/21
460

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر