کتاب های چاپ جدید

کتاب دوم نامه های سیمین دانشور و جلال آل احمد در دو جلد منتشر شد

این دو جلد مجموع نامه هاى آل احمد در سال هاى ۱۳۳۱ و ۱۳۳۲ به سیمین دانشور است

ناشر این کتاب نشر نیلوفر است و تدوین و تنظیم آن را مسعود جعفرى برعهده داشته است. این دو جلد مجموع نامه هاى آل احمد در سال هاى ۱۳۳۱ و ۱۳۳۲ به سیمین دانشور است. کتاب از چند بخش تشکیل شده است: سرآغاز، سالشمار زندگى و آثار جلال آل احمد، نگاهى به زندگى و آثار این نویسنده، متن نامه ها و نمایه. این نامه ها در قالب سه کتاب تدوین شده است.

کتاب اول شامل نامه هاى دانشور به آل احمد در سفر آمریکاى دانشور است، بخش دوم همین کتاب است و کتاب سوم شامل نامه هاى دانشور و آل احمد به یکدیگر در چند سفر مختلف در سال هاى نیمه اول دهه چهل است.

جعفرى جذابیت این نامه ها را صراحت و صداقت آنها مى داند و مى گوید که شاید بتوان گفت او از این لحاظ در میان معاصران خودش همانندى ندارد. به علاوه از منظر جعفرى، براى آل احمد توصیف و گزارش بدون داورى و قضاوت معنایى ندارد. به همین دلیل هم برخلاف بعضى خاطرات و یادداشت ها در این کتاب معاصران نویسنده، اعم از رجال سیاسى، اهل ادب و هنر و افراد عادى، از نقد و داورى نویسنده در امان نیستند.

یکى از موارد این نگاه هم نامه اى است که آل احمد ۱۶ بهمن سال ۱۳۳۱ نوشته و در مورد رمان چشمهایش بزرگ علوى اظهارنظر کرده. همین طور در نامه دیگرى که تحلیلى از خودکشى هدایت و دلایل آن ارائه کرده است. گردآورنده این نامه ها توضیح داده که حتى الامکان از حذف عبارت ها و سخنان آل احمد خوددارى کرده اند و در مواردى که عبارت هایى تند و دشنام گونه در باب خویشاوندان و کسانى به کار رفته که از شخصیت هاى تاریخى نیستند آنها را با ذکر مورد حذف کرده اند.

 

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه‌های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش‌های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

تلفن تماس: 88847044-  88829329 88348991-

1398/09/05
822

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر