برخی سوالات مهم در مورد بخش در انتظار ناشر

برخی سوالات نویسندگان و مترجمان

پاسخ سوال های شما درباره چاپ و ترجمه کتاب

از کجا بدانم کتابی که من برای ترجمه انتخاب کرده ام در ایران ترجمه نشده است؟
پاسخ: بهترین راه برای این کار مراجعه به سایت کتابخانه ملی است و جستجوی اسم اصلی نویسنده و کتاب در آن سایت است.
با توجه به اینکه هر کتابی قبل از چاپ باید از کتابخانه ملی برگه فهرست نویسی دریافت کند. بنابراین شما می توانید از این طریق به اطلاعات کتاب هایی که تا کنون ترجمه شده و به کتابخانه ملی جهت دریافت برگه فهرست نویسی ارائه شده اند، دسترسی پیدا کنید.
از طریق سایت خانه کتاب نیز می توانید به اطلاعات کتاب های چاپ شده دسترسی پیدا کنید. بر روی این سایت کتاب هایی قرار دارند که حتما به چاپ رسیده و نسخه ای از آن به وزارت ارشاد ارایه شده است.

سلام یک سوال اساسی دارم هزینه نشر و چاب یک رمان کلا چقدر می شود.
پاسخ: برای چاپ یک کتاب با توجه به تعداد صفحه، نوع متن، جلد و کاغذ مصرفی و چندین پارامتر دیگر ، هزینه های مختلفی صورت می گیرد. بهترین روش برای بدست آوردن هزینه نهایی مراجعه به یک ناشر است.

من یک مترجم هستم و به دنبال کتاب های جدید برای ترجمه می باشم. چه راه حلی برای من پیشنهاد می کنید. با این حجم زیاد کتاب خارجی و انگلیسی من باید چکار کنم. متشکرم اگر مرا راهنمایی کنید.
پاسخ: بهتر راه حل برای شما این است که در وهله اول برای خودتان مشخص کنید که در چه زمینه هایی قادر به ارایه ترجمه های روان و خوب هستید.
باید بدانید که هر مترجمی قادر به ترجمه هر کتابی نیست و این طور نیست که با گرفتن مدرک مترجمی و یا گذراندن چند دوره بتوانید یک مترجم خوب شود. حتما باید در زمینه ای که برای ترجمه انتخاب کرده اید اطلاعات کافی و دانش لازم را داشته باشید.
بعد از مشخص کرد موارد فوق مرحله دوم پیدا کردن کتاب های خوب و پرفروش از طریق سایت های معتبر فروش کتاب خارجی مانند آمازون می باشد. بعد از پیدا کردن کتابی که فکر می کنید به اصطلاح خوب است ضروری است که تحقیق کنید آیا این کتاب در ایران منتشر شده است یا نه؟ اگر منتشر شده، از آن کتاب و یا نویسنده استقبال شده یا نه و خلاصه چندین پارامتر دیگر را باید ارزیابی کنید.
مرحله بعدی خرید کتاب و اقدام به ترجمه آن است. بهترین حالت این است که حتی قبل از ترجمه با یک ناشری که در حوزه کتاب مورد نظر شما فعالیت می کند مشورت کنید و یا می توانید از بخش در انتظار ناشر سایت آی آی کتاب بهره بگیرید.
سایت آی آی کتاب در هر دو زمینه می تواند در خدمت شما باشد. هم در زمینه تهیه کتاب از سایت آمازون و هم در معرض دید گذاشتن کتاب ترجمه شده شما برای انتخاب توسط ناشران.
در هر حال امیدواریم کتابهای خوب و خوب پیدا کنید و روان ترجمه کنید و یک اثری زیبا از خودتان بجای بگذارید.

کتابی نوشته ام و به انگلیسی ترجمه کردم. چطور در خارج بفروشم.

پاسخ: باید به دنبال ناشر خارجی بگردید. این امکان برای شما وجود دارد که حتی کتاب خود را توسط بعضی از ناشران خارجی به صورت الکترونیک به فروش برسانید. البته این ناشران هزینه های اولیه ای از شما درخواست خواهند کرد. بهر حال این شانس برای شما ایجاد می شود که نوشته های خود را در سطحی جهانی مطرح کنید.

من یک کتاب در حال چاپ دارم که شامل لطیفه های جذاب و تصاویر طنزه، چقدر احتمال فروش داره؟ آیا موسسه ای هست که این کتاب رو تضمینی بفروشه؟

پاسخ: هیچ تضمینی برای فروش کتاب را نمی توانید متصور بشوید. مگر آنکه کتاب شناخته شده و یا نویسنده و مترجم آن از چهره های سرشناس باشد. البته بازهم هیچ تضمینی برای فروش یک کتاب قابل تصور نیست.

من علاقه زیادی به رشته ادبیات دارم و بیشتر به نویسندگی لطفا کتاب هایی رو به من معرفی کنید که بدونم و یادبگیرم که اصلا باید از کجا شروع کنم؟
پاسخ: شما برای یافتن کتاب مورد نظرتان می توانید به سایت www.ketab.ir مراجعه کرده و در قسمت جستجوی کتاب کلمه کلیدی مورد نظرتان را وارد کرده و لیست کتاب هایی را که در مورد موضوع مورد نظرتان است همراه با مشخصات ناشر آن ببینید.

در صورت نوشتن یک رمان اگه سوالی برایم پیش امد به چه کسی رجوع کنم ؟
پاسخ: اگر منطورتان از سوالاتی که می تواند برای شما در حین نوشتن یک رمان پیش بیاید، سوالات تکنیکی است. شما قبل از شروع به نوشتن رمان، حتما باید سابقه داستان نویسی داشته و در واقع اشکالات تکنیکی داستان نویسی تان را تا اندازه ای بر طرف کرده باشید. در غیر این صورت به راحتی قادر نخواهید بود رمان و داستان بلندتان را به سرانجام برسانید. اگر منطورتان از "سوالاتی" که احیانا ممکن است برای تان پیش بیاید مسائلی در رابطه با جذابیت و یا کشش سوژه تان می باشد، در این صورت باید از طریق ارائه داستان تان به دوستان یا آشنایان و یا حتی چند ناشر می توانید نظر سنجی کنید.

آیا چاپخانه ها مجوز نشر کتاب دارند؟
پاسخ: نشر کتاب در کشور ما اختصاصا توسط شخص حقیقی و یا حقوقی که مجوز نشر دارد صورت می گیرد این مجوز به افراد مختلفی داده می شود. حال این شخص می تواند یک چاپخانه دار و یا کارمند شاغل در یک موسسه دولتی و یا خصوصی و یا موسسه بزرگ انتشاراتی باشد.
وزارت ارشاد در صدور مجوز نشر به شغل متقاضی توجه خاصی ندارد. فلذا یک چاپخانه دار هم می تواند اقدام به دریافت مجوز نشر کند. اما الزاما هر چاپخانه داری نمی تواند به انتشار کتاب اقدام کند.
یک ناشر کتاب مورد نظر خود را به چاپخانه ارائه و چاپخانه فقط آن را چاپ می کند.


کتاب شعری چاپ کرده و الان قصد فروش آن را دارم. باید چکار کنم.
پاسخ" معمولا بهترین راه برای پخش کتاب، مراجعه به موسسات پخش و توزیع کتاب می باشد. این موسسات عمدتا در خیابان های منتهی به خیابان انقلاب مابین خیابان فلسطین تا خیابان کارگر می باشند. برای تبلیع کتاب تان می توانید به بخش نحوه تبلیغ کتاب در سایت آی آی کتاب مراجعه کنید

سوال: من علاقه زیادی به رشته ادبیات دارم و بیشتر به نویسندگی لطفا کتابهایی رو به من معرفی کنید که بدونم و یادبگیرم که اصلا باید از کجا شروع کنم؟

پاسخ: شما برای یافتن کتاب مورد نظرتان می توانید به سایت www.ketab.ir مراجعه کرده و در قسمت جستجوی کتاب کلمه کلیدی مورد نظرتان را وارد کرده و لیست کتاب هایی را که در مورد موضوع مورد نظرتان است همراه با مشخصات ناشر آن ببینید


 

 

یک ناشر هستم می خواهم کتابهای پیشنهادی را ببینم

یک نویسنده یا مترجم هستم و کتابی برای نشر دارم

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه‌های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش‌های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

1398/07/28
5345

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر