راهنمای خرید اینترنتی کتاب خارجی ، زبان اصلی و هزینه دانلود کتاب خارجی از ناشر اصلی و پی دی اف کتاب خارجی در سایت آی آی کتاب

برای خرید کتاب خارجی و یا پی دی اف کتاب خارجی کافی است فرم خرید کتاب خارجی را پر و ارسال کنید و یا تماس تلفنی بگیرید

واحد فروش سایت آی آی کتاب بعد از اخذ سفارش کتاب خارجی ، قیمت ریالی آن را متناسب با نرخ روز ارز به مشتری اعلام می کند. چه کتاب خارجی کاغذی باشد و یا پی دی اف و یا کیندل

خریدار کتاب خارجی معمولا از طریق جستجوی نام کتاب خارجی و یا نویسنده و ناشر آن در سایت آمازون و یا گوگل و یا از طریق مراجعه به منوهای سایت آی آی کتاب در بخش  کتاب خارجی که بصورت موضوعی طبقه بندی شده است، مشخصات اولیه کتاب خود را بدست آورده و آن را به بخش کتاب خارجی سایت آی آی کتاب سفارس می دهد.

مهمترین مساله در مرحله اول نام کتاب و یا شماره شابک آن است.

اما اگر خریدار بتواند شماره بین المللی یا شابک و به اصطلاح [ISBN] کتاب خود را از قبل داشته باشد، قدم بزرگی در مرحله اول برداشته و با اطمینان بیشتری می تواند نسبت به سفارش کتاب خارجی خود اقدام نماید.

 

بررسی قیمت های مختلف برای یک عنوان کتاب در حالتهای نو، دست دوم، فرمت پی دی اف  و کیندل آمازون و یا حتی چاپ ایران

هزینه های ارسال کتاب از خارج از کشور، نرخ برابری ریال، هزینه های گمرگی کشور مبدا و کشور خودمان و بعضی از هزینه های متفرقه دیگر دست به دست هم داده و باعث گران شدن قیمت کتاب خارجی و زبان اصلی در فرمت کاغذی می شوند . بنابراین معمولا مشتریانی که خیلی به نو بودن کتاب اهمیت نمی دهند به سایت آمازون مراجعه کرده و کتابهای [دست دوم] و یا کتابهای [دست دوم در حد نو] را انتخاب می کنند. که قیمت های نسبتا ارزانی دارند و معمولا برای مترجمین، دانشجویان و یا اساتیدی که صرفا جهت مطالعه قصد خرید کتاب را دارند مناسب است. کتابهای دست دوم در حد نو حتی برای کتابخانه ها نیز قابل استفاده می باشد و در موارد زیادی با کتاب نو هیچ تفاوتی ندارد.

در صورتیکه که کتاب در فرمت کاغذی انتخاب شود چه نو و یا دست دوم، هزینه ارسال کتاب از کشور مبدا با توجه به مسایل تحریم و نرخ برابری دلار، در اکثر مواقع بیش از قیمت خود کتاب است. بنابراین بعضی از دوستان، اگر فرمت فیزیکی کتاب برایشان مهم نباشد اقدام به خرید فرمت پی دی اف یا کیندل کتاب می کنند  و یا حتی چاپ ایران کتاب را انتخاب می کنند.


درحال حاضر با توجه به امکان خرید کتاب بصورت الکترونیکی (پی دی اف) و کیندل بخش زیادی از مشتریان به خرید این نوع کتابهای علاقمند شده اند. زمان تهیه و تحویل این کتابهای معمولا از ۵ دقیقه تا یک ساعت می باشد.

در صورتی که خریدار بخاطر صرفه جویی در هزینه ها بدنبال کتاب نو نباشد. بهتر است بجای ارسال نام کتاب یا نویسنده و یا حتی شابک، ابتدا به سایت آمازون مراجعه کرده و کتاب مورد نظر خود را به قیمت دلخواه خودش انتخاب کرده و سپس لینک آن صفحه را از طریق
 [فرم سفارش ] برای واحد فروش سایت آی آی کتاب ارسال نماید.

البته نا گفته نماند که این روش تنها راه سفارش خرید کتاب خارجی از سایت آمازون نیست. خریداران می توانند از طریق تماس تلفنی، ایمیل، ارسال پیامک و یا از طریق پیام رسان تلگرام با واحد فروش
سایت آی آی کتاب ارتباط بر قرار نمایند. این بر عهده خریدار است که یکی از روش ها را انتخاب کند. شماره پیامک 021.88847044 و ایمیل های iiketab@yahoo.com و iiketabpdf@ در پیام رسان تلگرام، منتظر دریافت سفارشات شما هستند.

مشتریان حقوقی مانند ناشران و یا موسسات دولتی و خصوصی که بطور مداوم از سایت خریداری می کنند  از طریق ارسال فکس هم می توانند اقدام به سفارش کنند. این کار حتی بصورت عقد قراردادهای سالانه نیز امکان پذیر می باشد. (آموزشگاه ها و آموزشکده های زبان می توانند برای نحوه تهیه کتاب مورد نظر خود
این مقاله را مطالعه کنند)

واحد فروش کتاب خارجی در سایت آی آی کتاب بدون بررسی اولیه، و بصورت اتوماتیک هیچ سفارشی را قیمت گذاری نمی کند. معمولا سفارشات رسیده توسط کارشناسانی بررسی شده و متناسب با وضعیت سفارش، قیمت ریالی آن را به مشتری اعلام می کند.مشتریان کتاب خارجی از سایت آمازون، باید توجه داشته باشند که فروشنده های مختلفی در سایت آمازون فعالیت می کنند و برای یک عنوان کتاب شاید قیمت های متفاوتی از سوی آنها ابراز شده باشد. اما قیمت نهایی که کتاب به دست خریدار می رسد، تنها رقمی نیست که در زیر کتاب اعلام شده است. معمولا برای بعضی از کتابها هزینه ارسال بیشتری درج شده است و یا برای بعضی از کتابها این هزینه وجود ندارد. در ضمن اگر کتاب دست دوم باشد فروشنده ی آن، زمان ارسال و قیمت ارسال خاصی را برای کتاب مورد نظر اعلام می کند. فلذا با مشاهده قیمت 1 یا 2 دلار برای یک کتاب دوستان نباید فکر کنند که قیمت این کتابها به پول رایج ما 33000 یا 66000 ریال است.

به هر حال واحد فروش
سایت آی آی کتاب بعد از مشخص شدن قیمت و آن را بصورت قطعی به سفارش دهنده اعلام و منتظر نظر نهایی مشتری می ماند. در صورتیکه مشتری قیمت را قبول کرد، پیش فاکتور اولیه برای او صادر شده و با واریز قسط اول، کتاب به سایت آمازون سفارش داده می شود. در این مرحله اگر مشتری سوال خاصی داشت می تواند با واحد فروش مطرح نماید. این سوالات معمولا در مورد زمان رسیدن کتاب و یا قیمت کتاب می باشد. موسسات دولتی و بخش خصوصی معمولا برای پرداخت قسط اول خود خواستار تضمین هستند این تضمین ها به مشتری داده می شود. البته مراکزی که قرارداد دارند خارج از این ضوابط می باشند.

واحد فروش کتاب خارجی در
سایت آی آی کتاب همیشه قیمت نهایی را به مشتری اعلام می کند. البته به جز هزینه پست و ارسال در داخل ایران، که در هنگام ارسال و بعد از هماهنگی با مشتری در ذیل فاکتور نهایی درج می گردد. تسویه نهایی با همان قیمت اولیه است. لازم به یادآوری است تمامی هزینه ها مانند مالیات در کشور ارسال کننده و یا عوارض گمرگی در ایران و یا هزینه پست و غیره در درون قیمت اعلام شده لحاظ شده است و اینچنین نیست که بعد از رسیدن کتاب، هزینه هایی را مازاد بر قیمت اولیه منظور داشته و از سفارش دهنده دریافت نماید.

با رسیدن کتاب به ایران، و اعلام آن توسط واحد فروش و همزمان با تحویل کتاب به مشتری، قسط دوم باید به حساب واریز شود. مشتریان ما روش های مختلفی را برای این مرحله انتخاب می کننند.

کسانی که مشتری دایمی هستند بصورت اینترنتی و قبل از دریافت کتاب واریز می کنند.

کسانی هستند که برای بار اول خرید کرده و برای اطمینان از دریافت کتاب شان به دفتر سایت مراجعه کرده و باعث خوشوقتی واحد فروش نیز می شوند.

موسسات و یا شرکت های دولتی معمولا بعد از دریافت کتابها و ارسال صورت حساب نهایی و از طریق امور مالی خود اقدام به پرداخت می کنند که گاها هفته ها طول می کشد.

مشتریانی نیز هستند که با توجه به نوع کارشان چک مدت دار می دهند. البته در صورتی که مشتری سابقه خرید داشته باشد واحد مالی ما آن را قبول کرده ولی از مشتریان جدید به سختی قبول می کند.

خریداران باید توجه داشته باشند که روند سفارش و خرید از سایت آمازون و ارسال آن به داخل کشورمان به آن آسانی که فکر می کنیم نیست. دولت ها بشدت در پی گرفتن عوارض گمرگی هستند. مخصوصا وقتی که موضوع ارسال هر چیزی به ایران باشد حساسیت ها بالا می رود. کتابهایی که ارسال می شوند باید بیمه شوند. در حالیکه خریدار ساکن در کشوری که آمازون نمایندگی دارد این تضمین و بیمه توسط خود آمازون صورت می گیرد اما هنگام پست از کشوری دیگر به ایران این بیمه باید توسط سایت آی آی کتاب پرداخت شود.


اما دوستان و همکاران ما در واحد فروش سایت آی آی کتاب با افتخار و تلاش شبانه روزی، تمامی این سختی ها را به جان خریده و همیشه به اینکه فروشنده کتاب هستند افتخار می کنند و علی الخصوص از اینکه دسترسی هموطنان عزیزمان را در اقصی نقاط کشور به جدیدترین کتابهای روز دنیا فراهم کرده اند به خود می بالند.
شعار ما نام سایت مان است
آی آی کتاب.

اگر مایلید می توانید مقاله راهنمای خرید کتاب خارجی را نیز ملاحظه بفرمایید. برای آشنایی با ضوابط خرید کتاب خارجی هم می توانید به آی آی کتاب سری بزنید.

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه‌های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش‌های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

 

1400/03/02
4874

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر