تهیه کتاب از آمازون

برخی سوالات مهم پیرامون تهیه کتاب از آمازون

سایت آی آی کتاب در سالهای اخیر توانسته است با جلب مشتریان ایرانی بخش زیادی از سفارشات آنها را بخصوص در زمینه کتاب و مجلات خارجی بصورت کاغذی و الکترونیکی و پی دی اف از شعب مختلف آمازون از آمریکا و انگلستان و آلمان و کانادا تهیه نماید.


سایت آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان شناخته می شود.

این سایت ابتدا با فروش کتاب قدم به دنیای فروش الکترونیکی گذاشت و بتدریح با جلب نظر مشتریان خود در آمریکا قدم به عرصه بین المللی نهاد. این شرکت در اکثر کشورهای بزرگ دنیا شعبه های مستقلی داشته و به مشتریان خود انواع کالاها را عرضه می کند.

آمازون خود همه کالاهای عرضه شده در سایت را ندارد بلکه خرده فروشان از همه جای دنیا می توانند کالاهای خود را در این سایت به فروش برسانند. قوانین و مقررات فوق العاده دقیق در این سایت باعث شده رضایت مشتریان بشدت بالا رفته و حجم فروش آن در یک عرصه رقابتی به ارقام فوق العاده ای برسد.

سایت آی آی کتاب در سالهای اخیر توانسته است با جلب مشتریان ایرانی بخش زیادی از سفارشات آنها را بخصوص در زمینه کتاب و مجلات خارجی بصورت کاغذی و الکترونیکی و پی دی اف از شعب مختلف آمازون از آمریکا و انگلستان و آلمان و کانادا تهیه نماید.

دوستانی که قصد تهیه کتاب از سایت آمازون را دارند معمولا با مسایل و مشکلاتی روبرو شده و به دنبال یافتن پاسخ های مناسب هستند. بهترین راه برای دریافت پاسخ مناسب، مراجعه به اتاق پرسش و پاسخ در سایت و طرح سوال و گرفتن پاسخ می باشد. اما ما در اینجا برای دسترسی آسان، تعدادی از سوالات مهم را همراه با پاسخ آنها درج می کنیم:

سوال: آیا می توانید در مورد فهرست موضوعی و نحوه مقایسه قیمت یک عنوان کتاب در سایت های مختلف توضیحات بیشتری بدهید.

پاسخ: البته ما این موضوع را در همان بخش فهرست موضوعی توضیح داده ایم. اگر روی آن کلیک کنید به راحتی توضیحات را خواهید دید. اما محض اطلاع باید بگوییم که اولا اگر شما یک مترجم یا ناشر و یا محقق دانشگاهی هستید و در مورد موضوع خاصی به دنبال کتاب می گردید این فهرست می تواند مقدار زیادی در وقت شما صرفه جویی کند. مثلا در موضوع دندان پزشکی شما حداقل می توانید به سرعت به سایت ۸ ناشر بین المللی دسترسی داشته باشید و کتاب های آنها را مشاهده کنید.

حال اگر یک کتاب را انتخاب کردید و قصد خرید دارید. از سایتی که کتاب را انتخاب کرده اید شماره شابک آن را با دکمه هایC + Crtl کپی کرده و در سایت آمازون وارد کنید. در عرض چند ثانیه شما همان کتاب را با قیمت جدید در سایت آمازون خواهید یافت و در اکثر مواقع متوجه خواهید شد که قیمت آمازون ارزان تر از سایت های دیگر است. و در سفارش خود جدی خواهید شد.

سوال: آیا امکان ارتباط با دفتر و یا نماینده شما در خارج از کشور وجود دارد. تا در بعضی مواقع ما بتوانیم بسته و یا کتاب خود را از آنجا پی گیری کنیم؟

پاسخ:دوست عزیز ما از ۴ کشور کتاب های شما را تهیه می کنیم. این امکان هم سخت و هم غیر ممکن است.

سوال: پی گیری کتابی را که خریده ایم به چه صورت است؟ علی الخصوص اگر زمان دقیق رسیدن آن برای ما اهمیت داشته باشد.

پاسخ: دوستانی که می خواهند از وضعیت پستی کتاب خودشان اطلاع دقیقی داشته باشند و زمان رسیدن آن برایشان اهیمت دارد می توانند کد رهگیری اداره پست را از واحد فروش دریافت کرده و با مراجعه به سایت پست ایران و یا پست کشوری که کتاب از آنجا ارسال شده است محل دقیق مرسوله در پروسه ارسال از خارج از کشور را ملاحظه کنند. این امکان به مشتری این اجازه را می دهد که حتی به طور روزانه و ساعتی از موقعیت کتاب خودش اطلاع داشته باشد.

سوال: سایت های و مراکز مختلفی مدعی هستند که از آمازون کتاب تهیه می کنند. شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی چگونه می توانند به تهیه کتابهای مورد نظر خودشان مطمین باشند. در حالیکه بعضی از آنها فقط از طریق ایمیل سفارش مشتریان خود را قبول می کنند.

پاسخ: ما به هیچ عنوان فعالیت دیگر همکاران خودمان را زیر سوال نمی بریم. هر کدام از آنها برای پاسخگویی به مشتریان خود فرمول و روش خاص خودشان را دارند.
اما ما از اواخر سال ۸۱ که فعالیت خودمان را شروع کردیم و در بیان اهداف و شیوه های خود که تا کنون نیز در بخش [درباره ما] وجود دارد همیشه گفته ایم که ما با توجه به زیر ساختهای موجود در بخش تجارت الکترونیکی و همچنین فرهنگ موجود در جامعه، در صدد آن نیستم که همانند یک کشور پیشرفته، فعالیت مان صددرصد الکترونیکی باشد. بنابراین همیشه در پی استفاده از شیوه های دستی و سنتی و تلفیق آنها با روشهای پیشرفته و بروز بودیم. بنابراین تا کنون نیز سعی کرده ایم واقعیت فیزیکی خودمان را به مشتریان نشان دهیم.
آنها براحتی می توانند به دفاتر ما مراجعه کرده و با مشاهده حضور فیزیکی و توانایی های ما، اطمینان خاطر لازم را کسب کنند.

اما در مورد موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی روش کار ما معمولا بر اساس عقد قرارداد و تضمین وجوه پرداختی و تضمین حسن اجرای قرارداد فی ما بین از طریق روشهای مرسوم می باشد. تا آنها با اطمینان کامل خریدهای خود را انجام دهند.
در هر حال ما هم مثل بقیه دوستانی که در این رشته فعالیت دارند یک مدعی هستیم و این بر عهده خریدار است که ادعای هر فروشنده را با معیارهای خود سنجیده و خرید خود را انجام دهد.

سوال: برای تهیه نسخه پی دی اف و یا الکترونیکی بعضی از کتاب ها، آیا شما امکان خاصی دارید.

پاسخ: بله با توجه به افزایش نرخ برابری ریال در طی چند سال اخیر، قیمت ریالی کتابهای خارجی به شدت افزایش یافته است. فلذا ما سعی کردیم در زمینه تهیه کتابهای الکترونیکی نیز در خدمت دوستان باشیم.
تهیه کتاب ها بصورت پی دی اف و الکترونیکی از طریق سایت آی آی کتاب براحتی و بصورت آنی صورت می گیرد.
کارشناسنان مجرب در بخش فنی می توانند کتابهای الکترونیکی و پی دی اف خریداری شده را به فرمت دلخواه مشتری تبدیل و تحویل دهند.
با توجه به اینکه کلیه خریدهای سایت آی آی کتاب بصورت قانونی و از سایت ناشران اصلی خریداری می شود. بنابراین در اکثر موارد بعد از تبدیل به فرمت پی دی اف، قابل چاپ با کیفیت بالا هستند.

سوال: من در مراجعه به سایت آمازون از یک عنوان کتاب دهها مورد با قیمت های متفاوت و بعضا با تفاوت قیمت باور نکردنی، روبرو شده ام. مثلا کتابی هم به قیمت 9 و 45 پوند وجود داشت. مبنای تعیین و محاسبه قیمت شما کدام یک می باشد.
پاسخ: فروشندگان زیادی در سایت آمازون اقدام به فروش و عرضه کتاب می کنند. بنابراین شما هنگام سفارش یک کتاب با فروشندگان و قیمت های مختلفی روبرو می شوید.
هزینه واقعی برای تهیه کتاب، زمانی معلوم می شود که کتاب را به سبد خرید اضافه و هزینه حمل آن را مشاهده کنید. امکان دارد فروشنده ای کتابی را 10 دلار اعلام کند ولی برای ارسال به آدرسی که شما اعلام می کنید 100 دلار هزینه بگیرد.
پس هیچوقت قیمتی که شما می بینید قیمت واقعی و تمام شده نیست و منطقی هم نمی باشد. آیا امکان دارد که یک فروشنده در امریکا، کتاب 10 دلاری خود را به خریدار امریکایی در نیویورک و یک خریدار در قاهره با یک هزینه ارسال کند.
حتی بعضی از فروشندگانی که قیمت ارزانی را برای یک کتاب اعلام می کنند مدت زمان بیشتر از سه ماه را برای ارسال پیشنهاد می دهند. یا حتی بعد از سفارش کتاب اعلام می کنند به قیمتی که اعلام شده کتاب مورد نظر موجود نمی باشد و قیمت بالاتری پیشنهاد داده و یا اقدام به پس دادن مبلغ واریز شده به حساب خریدار را می نمایند که این خود یکی از سخت ترین و پیچیده ترین و زمانبرترین پروسه ها را دارد.
ما برای احتراز از هر گونه مشکلی ابتدا سعی می کنیم کتاب نو را انتخاب کنیم و هزینه ارسال هم بطور اتوماتیک مبلغ ثابتی محاسبه می شود. چون نمایندگان ما در خارج از کشور در شهرهای نیویورک و لندن مستقر هستند و هزینه ارسال معمولا رایگان و یا حداکثر 3 دلار یا پوند می باشد.
چرا که ما سعی می کنیم در بیش از 99 درصد قیمت قطعی به مشتریان خود اعلام کنیم.

سوال: به نظرم می رسد قیمت کتاب هایی که از آمازون تهیه می کنید بالاست. من کتابی را دیدم که قیمت آن 21 دلار بود و شما تقرییا قیمتی دو برایر را برای من اعلام کردید؟ حال اگر قیمت دلار را به روز حساب کنیم. قیمت کتاب سر به آسمان می ساید! چرا قیمت ها این قدر گران هستند.

پاسخ: اولا قیمتی که شما در ذیل کتاب مورد نظرتان در سایت آمازون می بینید قیمت خام کتاب و پیشنهادی فروشنده آن است. یعنی اگر شما ساکن کشور انگلستان هم باشید برای هزینه حمل آن به درب منزلتان از شما هزینه ای را دریافت خواهند کرد. (البته در موارد خاصی این هزینه دریافت نمی شود) .
دوم در نظر داشته باشید با توجه به اینکه سایت آمازون شرکتی امریکایی است بطور مستقیم به کشور ایران محموله ای را ارسال نمی کند. فلذا باید کسی کتاب را در کشور ثالث دریافت کرده و آن را سپس به ایران ارسال کند که این نیز هزینه هایی را دارد. از جمله هزینه بسته بندی و ارسال به مرکز پست. مضاف بر اینها هزینه ارسال از کشور ثالث به ایران هم دارای تعرفه های مختلف و سنگینی به ازاء وزن بسته می باشد.
با توجه به اینکه کلیه کتابهای ما از طریق پست دی اچ ال ارسال می شود با سوال تلفنی از این شرکت هزینه های سرسام اور ارسال به ایران برای تان روشن خواهد شد.
سوم هزینه ارسال پول به خارج از کشور هم دارای هزینه ای در حدود 5 درصد می باشد.
در صورتیکه هزینه های سایت برای آماده سازی سفارشات در ایران را هم در نظر بگیرم متوجه خواهیم شد تمام این هزینه اگر بصورت موردی در نظر گرفته شود شاید قیمت کتاب به سه برابر قیمت پشت جلد افزایش پیدا کند.
اما با توجه به فرایند اخذ سفارش و تهیه کتاب در سایت آی آی کتاب و سرشکن شدن بعضی از هزینه ها به قیمت تمام شده چندین سفارش، قیمت اعلام شده با رعایت کلیه موارد مربوط به حقوق مشتری و رضایت مشتری صورت گرفته و قیمت متعادلی طبق فرمول خاصی محاسبه و اعلام می شود.

سوال: چه مدت بعد از ثبت خرید کتاب غیر فارسی در سایت شما با ما در مورد قیمت کتاب با ایمیل یا تلفن تماس می گیرید. چون خودم به سایت آمازون رفتم و کتاب مورد نظرم را به راحتی پیدا کردم. آیا ممکن است مراحل خرید کتاب غیر فارسی را به صورت ساده تری برایم توضیح بدهید؟

پاسخ: دوست عزیز سفارشات معمولا" بلافاصله بعد از ثبت، رسیدگی و پاسخ لازم مبنی بر امکان تهیه و هزینه های مربوطه بصورت تلفنی و پیامک اعلام می شود. مگر در مواقعی که برای کتاب، فروشندگان مختلف با هزینه های ارسال و قیمت های متفاوتی وجود داشته باشد.
مراحل خرید و شرایط و مقررات در ذیل فرم سفارش بطور دقیق ذکر شده است.

سوال: اگر شما کتاب ها را با پست دی اچ ال ارسال می کنید باز هم چرا کتابها بعد از بیست روز به دست ما می رسد.

پاسخ: فرمایش شما درست است اگر قرار باشد فقط یک کتاب به محض رسیدن به دست نماینده ما در خارج از کشور برای شما ارسال شود بدون در نظر گرفتن وزن کتاب، هزینه ارسال تا تهران حداقل 80 دلار خواهد شد.
ما برای پایین آوردن هزینه ارسال، معمولا وزن بسته هایمان به نحوی انتخاب می کنیم تا حداقل هزینه به شرکت حمل کننده پرداخت شود. در نتیجه مدت زمان کوتاهی کتاب های دریافتی از آمازون در خارج از کشور انبار شده و بعد از رسیدن به حد نصاب به تهران ارسال می شود.

سوال: آیا تحویل کتاب زودتر از 20 روز برای شما امکان پذیر است
پاسخ: بله این امکان وجود دارد و در صورت درخواست مشتری، بخش فروش می تواند در کمتر از 10 روز و در مواقع خاص در طی یک هفته کتاب و یا کالای درخواستی شما را تهیه کند.

 

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه‌های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش‌های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

 

1398/07/25
3969

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر