پافشاری گوگل و مایکروسافت برای رعایت قانون کپی رایت

همکاری گوگل و مایکروسافت بر علیه منتشرکنندگان و فروشندگان غیر قانونی کتاب های الکترونیکی، موسیقی، فیلم و فوتبال آنلاین

برای اولین بار قرار است کنترل و عدم نشان دادن لینک‌های غیرقانونی در انگلیس مورد آزمایش قرارگرفته و در رتبه بندی گوگل ارزش گذاری نشوند.


با توجه به افزایش روز افزون سایت هایی که بدون رعایت قوانین و مقررات و حق کپی رایت، اقدام به عرضه محتوا های دیجیتال مانند کتاب الکترونیکی، موسیقی، فیلم و فوتبال آنلاین می کنند. گوگل و مایکروسافت با امضای قراردادی متعهد شدند تا با اشتراک‌گذاری کدهای برنامه‌نویسی، اجازه دسترسی کاربران به محتوای غیرقانونی را ندهند و کاربران نتوانند به راحتی در نتایج جستجو لینک سایت های غیرقانونی را نبیند.
برای اولین بار قرار است کنترل و عدم نشان دادن لینک‌های غیرقانونی در انگلیس مورد آزمایش قرارگرفته و در رتبه بندی گوگل ارزش گذاری نشوند. بدین ترتیب با خارج کردن لینک سایت‌های دانلود غیرقانونی از فهرست نتایج، کاربر عملاً امکان دسترسی به آنها را نخواهد داشت و در ضمن مراتب اعتراض نیز به‌صورت خودکار برای مالکان این گونه سایت ها ارسال خواهد شد.
همچنین پیش بینی شده است تا جستجوگران به‌جای دیدن لینک‌ سایت های غیر قانونی، نتایج جستجو را بر اساس سایت های قانونی عرضه کننده کتاب، فیلم، آهنگ و پخش فوتبال، دیده و برای دانلود مجبور به پرداخت پول شوند.
لازم به ذکر است که این تغییرات از تابستان 2017 اعمال خواهد شد.
بخش فروش کتابهای الکترونیکی سایت آی آی کتاب این اقدام دو غول آی تی بین المللی را به فال نیک گرفته و امیدوار است این اقدام باعث شود تا از تکثیر و فروش غیر قانونی کتابهایی که با کیفیت پایین عرضه می شوند جلوگیری شود.

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه‌های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش‌های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

1398/07/28
52

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر