پرفروش‌های آمازون:

کتاب پسری 12 ساله در صدر پرفروش‌های آمازون قرار گرفت

پسرک 12 ساله‌ای به نام کالب ج. بویر کتابی تحت عنوان «مسابقات جزیره» نوشته که به صدر آثار پرفروش آمازون رسیده است.

به نقل از بیزینس اینسایدر، وقتی کالب ج. بویر تصمیم گرفت در طول سه ماه داستانی 200 صفحه‌ای بنویسد فکر نمی‌کرد کتابش به صدر پرفروش‌های آمازون برسد. با این حال موضوع شگفت‌انگیز این اتفاق رسیدن نویسنده‌ای به صدر پرفروش‌های آثار بین‌المللی است که فقط 12 سال دارد.
 
«مسابقات جزیره» نوشته کالب بویرِ 12 ساله در انتشارات «لستینگ پرس» منتشر شده و داستان دو پسرک به نام‌های رایان و متیو است که روزی در ساحل بیدار می‌شوند اما حافظه خود را از ست داده‌اند،  خاطره‌ای از گذشته ندارند و برای بقا باید به یکدیگر اعتماد و تکیه کنند.
 
خود بویر در این باره گفت: «داستان من بسیار معمایی است و خواننده را تا صفحات آخر می‌کشاند. داستان این دو پسر نه تنها تلاش آنان را برای بقا نشان می‌دهد بلکه مفهوم دوستی و اهمیتش را به خوانندگان یادآوری می‌کند.»
 
اما چگونه پسری 12 ساله توانست کتابی پرفروش و محبوب را بنویسد؟ مادر بویر در این باره می‌گوید: «وقتی پسرم سن کمتری داشت بسیار کتاب می‌خواند اما وقتی 4 ساله شد سرعت کتابخوانی‌اش افزایش یافت و هر سال حدود 100 کتاب مختلف را می‌خواند بنابراین خیلی خوب قدرت داستان‌گویی و روایت را درک می‌کند.»
 
وقتی بویر کلاس ششم بود شروع به نوشتن کتابش کرد. در آغاز طرحی از کتاب و موضوعات را به نگارش درآورد و سپس شخصیت‌ها و اتفاقات کتابش را در طول تابستان گسترش داد. او معتقد است کتابی را نوشته است که خودش به عنوان پسرکی 12 ساله دوست دارد بخواند. «دوست داشتم کتابی بنویسم که در قفسه‌های کتابفوشی نیافته‌ام. «مسابقات جزیره» برای کسانی نوشته شده است که از ماجراجویی، کار گروهی، و مقاومت در برابر مشکلات لذت می‌برند.»
 
بویر برنامه روزانه‌ای برای نوشتن داشت و هر روز 90 دقیقه را صرف نوشتن می‌کرد. پس از اتمام هر فصل داستان را در اختیار دوستان و خانواده‌اش می‌گذاشت تا نظراتشان را به او بگویند. خود وی می‌گوید: «امیدوارم کتاب به دست همه برسد و با خواندن قصه قدر مفهوم «دوستی» را بهتر بدانند.»

(منبع: ایبنا)

1396/11/18
469

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر