فروش اینترنتی کتاب در ایران

مشکلات فروش اینترنتی کتاب در کشورمان چیست؟

همه ما دوست داریم که همانند خیلی از مردم دنیا در خانه خود نشسته و بعد از جستجو در اینترنت، کتاب مورد نظرمان را پیدا کرده و آن را سفارش و مبلغ را پرداخت کنیم. اما چرا چنین امکانی برای ما وجود ندارد؟

همه ما دوست داریم که همانند خیلی از مردم دنیا در خانه خود نشسته و بعد از جستجو در اینترنت، کتاب مورد نظرمان را پیدا کرده و آن را سفارش و مبلغ را پرداخت کنیم. اما چرا چنین امکانی برای ما وجود ندارد؟ بطور خلاصه مشکلات موجود را می توان به شرح زیر ردیف کرد:

1 - در سال‌های اخیر کمترین گشایش در پرداخت اینترنتی وجه در سیستم بانکی کشورمان بوجود آمده است. با نگاهی به تبلیغات تمامی بانک‌های کشور این موضوع به خوبی نمایان است. چرا که آنها هنوز گرفتن موجودی از طریق تلفن و یا دیدن 3 موجودی آخر از طریق گوشی همراه و یا واریز وجه از یک کارت به کارت دیگر را تبلیغ می‌کنند. هنوز بیشتر بانک‌ها امکان پرداخت اینترنتی را برای دارندگان کارت‌های اعتباری فراهم نکرده‌اند.

2 - هنوز شرکت‌های بزرگی که خدمات عمومی برای مردم ارائه می‌کنند بدرستی از سیستم پرداخت اینترنتی استفاده نمی‌کنند.

3 - قیمت‌های ارائه شده به مشتری در بازار تابع قانون خاصی نیست و روند ثابتی ندارد و مردم ترجیح می‌دهند با مراجعه حضوری به بازار و دیدن کالای مورد نظرشان و البته بعد از چانه زدن با فروشنده، اقدام به خرید کنند، و اعتماد به فروشنده‌های اینترنتی خیلی کم است.

4 - تغییر قیمت کالاهایی که می توان از طریق مجازی فروخت حس عدم اعتماد بین خریدار و فروشنده را به حداقل می‌رساند. 

5 - هزینه اعمال تغییرات قیمت‌ها در بانک اطلاعاتی سایت‌ها زیاد است و بنابراین کاربر و خریدار همیشه به قیمت پایین‌تری روبرو شده ولی در عمل قیمت به روز را پرداخت می‌کند.

 

لینک برخی از خدمات سایت:

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

سفارش کالای غیرکتاب

1398/07/25
890

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر