ناشران و موزعین (توزیع کنندگان) کتاب چگونه می توانند از امکانات آی آی کتاب استفاده کنند

ناشران و موزعین (توزیع کنندگان) کتاب چگونه می توانند از امکانات آی آی کتاب استفاده کنند

آی آی کتاب در يک اقدام جالب و بي نظير و همزمان با گسترش سيستم نرم افزاری خود، اين امکان را برای ناشران کتاب، مراکز پخش (توزیع کنندگان کتاب) و فروش کتاب و توليد کنندگان نرم افزار فراهم کرده است تا آنها به راحتی بتوانند به اطلاعات مربوط به موسسه خودشان در سايت آی آی کتاب دسترسی پيدا کرده و نسبت به تغيير، اصلاح و حذف اطلاعات خود اقدام نمايند.

موسسات فوق می توانند در این بخش ار سایت ثبت نام کرده و بعد از گرفتن نام کاربری و رمز عبور از این امکانات استفاده کنند. در زیر به بخشی از امکانات موجود در این بخش اشاره می کنیم.
ابتدا با كليك بر روي منوي [ناشران و فروشگاه ها] در صفحه اول سايت آي آي كتاب، شما وارد بخش مخصوص ناشران، توليدكنندگان نرم‎ افزار خواهيد شد.
در اولين گام بايد نام كاربري و رمز عبور خودتان را كه قبلاً از طرف سايت به شما اعلام شده را در باكس اول و دوم وارد كرده و در باكس سوم نوع فعاليت خودتان را انتخاب كنيد.
چنانچه گفته شد اين بخش از سايت براي مديران موسسات انتشاراتي و توليدكنندگان نرم ‎افزار و مراکز پخش و توزیع کتاب طراحي شده است. پس اگر ناشر كتاب هستيد بعد از وارد کردن نام کاربری و انتخاب منوي [ناشرين] بر روی دكمه [ورود] کليک کرده و وارد بخش مديريت اطلاعات موسسه خودتان شويد.
چنانچه گفته شد اگر شما يک ناشر یا مرکز فروش و پخش کتاب باشيد در اين بخش انتخاب‎ هاي زير در برابر شما قرار خواهند گرفت:

1ـ تغيير رمز عبور
2ـ تغيير اطلاعات شخصي
3ـ ليست كتابهاي موجود در سايت
4ـ ليست كتابهاي تغييريافته
5ـ درج كتاب جديد
6ـ ليست كتابهاي جديد

اگر شما يک توليد کننده نرم افزار هستيد با انتخاب های زير روبرو خواهيد شد:
1ـ تغيير رمز عبور
2 _ تغيير اطلاعات سی دی ها
3ـ سی دی های تغيير يافته
4ـ سی دی های جديد
5ـ درج سی دی جديد

1ـ تغيير رمز عبور
بهتر است قبل از هر چيز، شما رمز عبور خودتان را كه مديران سايت به شما اعلام كرده ‎اند را تغيير دهيد. شايد با اين اقدام خيالتان كمي راحت‎تر شود. يادتان باشد كه در حفظ رمز عبور خود كوشا باشيد ولي لازم است بدانيد كه برنامه‎ نويسان سايت آي آي کتاب به فكر جلوگيري از هر گونه سوءاستفاده از نام كاربري و رمز عبور شما بوده‎ اند لذا امكان هيچ سوء استفاده‎ اي از نام كاربري و رمز عبور شما وجود ندارد.
هر تغييری كه در اطلاعات موسسه شما ايجاد شود بعد از تاييد مدير سايت در اختيار ديگر كاربران اينترنت قرار داده خواهد شد.

2ـ تغيير اطلاعات شخصي
ــ اين قسمت فقط برای ناشرين و مراکز پحش کتاب وجود دارد
وقتي رمز عبورتان را تغيير داديد دوباره به صفحه قبلي بازگشت كرده و سپس روي [تغيير اطلاعات شخصي] كليك كنيد. هم اكنون تمامي مطالبي كه در مورد موسسه انتشاراتی شما در سايت وجود دارد در برابر شماست. هر چيزي را كه بخواهيد مي‎توانيد تغيير دهيد و يا اضافه كرده و يا حذف كنيد.
شما مي‎توانيد آدرس، تلفن و يا ايميل خود را عوض كنيد.
شما مي‎توانيد تاريخچه و توضيحات مربوط به محدوده و نوع فعاليت موسسه خودتان را كم يا زياد كنيد.
شما با زدن دكمه [اعمال تغييرات] مطالب جديد خودتان را براي مدير ارسال خواهيد كرد.

3ـ ليست كتابهاي موجود در سايت (برای ناشرين و مراکز پخش کتاب).
ــ تغيير اطلاعات سی دی ها ( برای توليد کنندگان نرم افزار).
حال كه از به روز كردن اطلاعات موسسه خودتان آسوده خاطر شديد به سراغ ليست كتاب ها يا نرم‎ افزار موجود خودتان در سايت برويد.
مطمئن باشيد كه تعدادي از توليدات خودتان را مشاهده خواهيد كرد. يكي از وظايف مديران و پرسنل سايت گردآوري و درج اطلاعات مربوط به كتاب ها، نرم ‎افزارهای جدید مي‎باشد. در واقع يكي از اصلي ‎ترين وظايف مديران و گردانندگان سايت اين است كه جديدترين توليدات فرهنگي را در اختيار كاربران قرار دهند.
شما همراه با مشاهده ليست توليدات خودتان در مقابل هر كدام از آنها 2 منوي ديگر را هم خواهيد ديد:

[ويرايش] و [حذف]
دكمه [ويرايش] جزييات اطلاعات مربوط به محصول موردنظر را در اختيار شما قرار داده و آنها را آماده قبول هر گونه ويرايش توسط شما خواهد كرد. شما نام كتاب يا نر‎م افزار، قيمت، شماره بين‎ المللي، و ... را مي‎توانيد تغيير دهيد و براي هر كدام از توليدات خودتان هر چقدر خواستيد توضيح و توصيف نوشته و با زدن دکمه [اعمال تغييرات] آنها را در بخش ليست کتابهای تغيير يافته يا ليست سی دی های تغيير يافته ذخيره کنيد.
برای توليد کنندگان سی دی اين امکان وجود دارد که از همين قسمت تغييرات خود را ارسال کنند.
ــ در اين مرحله وقتی شما با ليستی از توليدات خودتان روبرو هستيد می‎توانيد با کليک بر روی کد کتاب ، کد سی دی، نام کتاب يا نام سی دی، اطلاعات موجود در ليست را سورت کنيد.
با زدن [حذف] شما خواهيد توانست محصول فوق را از ليست توليدات خودتان حذف كنيد.
نگران كليك‎ هاي اتفاقي بر روي دكمه [حذف] نباشيد، اين امكان وجود دارد كه به راحتي موارد حذف شده را به حالت اول برگردانيم.

4ـ ليست كتابهاي تغييريافته
ــ سی دی های تغيير يافته (برای توليد کنندگان نرم افزار)
ممكن است شما در طي يك جلسه و يا جلسات متعدد اقدام به تغيير در مشخصات توليدات خودتان بكنيد.
نگران نباشيد لازم نيست اين تغييرات را در جايي ثبت كنيد. ما همه تغييرات داده شده توسط شما را در حافظه سايت نگه داری كرده ‎ايم شما با كليك بر روي دكمه [ليست كتابهاي تغيير يافته] و يا [ليست سی دی های تغيير يافته] به آنها دسترسي پيدا كرده و حتي دوباره مي‎توانيد آنها را تغيير بدهيد.
اين امکان خوبی است برای کسانی که هر چند وقت يکبار به سر وقت اطلاعات خودشان می روند و به اصلاح و تغيير آنها اقدام می کنند ولی هنوز در صحت اطلاعات ورودی شک دارند.

5ـ درج كتاب جديد
ــ درج سی دی جديد ( برای توليد کنندگان نرم افزار)
اگر مي‎خواهيد كتاب يا نرم‎ افزار جديدي را به ليست توليدات خودتان اضافه كنيد اين امكان براي شما در نظر گرفته شده است. هر چقدر مي‎توانيد به ليست توليدات خودتان اضافه كنيد.
در اين بخش اين امکان وجود دارد که به محض ورود هر توليد جديد آن را مستقيما به مدير سايت ارسال کنيد ولی اگر بخشی از اطلاعات محصولتان هنوز کامل نيست و در نظر داريد در روزهای بعد به تکميل اطلاعات آنها اقدام کنيد ما آنها را در بخش مربوط به [ليست كتاب هاي جديد] و [ليست سی دی های جديد] نگهداري مي‎ كنيم.

6ـ ليست كتابهاي جديد
ــ ليست سی دی های جديد (برای توليدکنندگان سی دی)
ما براي شما يك محل ذخيره براي ليست توليداتي كه جديدا وارد سيستم كرده‎ ايد در نظر گرفته ‎ايم هر وقت حوصله كرديد مي‎توانيد با زدن دكمه [ليست كتابهاي جديد] آنها را مجدداً مرور كرده و دوباره به ويرايش اطلاعات آنها بپردازيد و وقتي خياليان از درستي و تكميل اطلاعات راحت شد آنها را با زدن دكمه [ارسال به مدير سايت] به ما بفرستيد.
آنها در كمتر از چند دقيقه در معرض ديد همگان قرار خواهد گرفت.

ــ تصاوير ارسالی بايد به فرمت GIF به سايز، تصاوير کوچک به عرض 60 و تصاوير متوسط به عرض 150 پيکسل باشد.
ــ در انتهای اسم فايل‎های تصاوير کوچک حتما حرف s و در تصاوير بزرگ حرف m قرار دهيد.
البته اين نام ها حتما بايد کد کتاب باشد. مثلا برای يک کتاب با کد 1234 تصوير کوچک 1234s تصوير بزرگ 1234m را انتخاب می‎کنيم.
ــ در ليست کتابهای تغيير يافته و يا سی دی های تغيير يافته شما بايد ابتدا در چک باکس جلوی هر محصول علامت تيک را فعال کرده و سپس دکمه [ارسال به مدير سايت] را فشار دهيد.
ــ در هنگام ورود يک محصول جديد اول بايد موضوع آن را انتخاب کنيد. اين موضوعات همگی قبلا از طريق مديريت سايت تدوين شده‎اند در صورتيکه شما بخواهيد موضوع جديدی را وارد کنيد اين امکان برای شما قرار داده شده است.
ــ شماره چاپ کتاب (نوبت چاپ) حتما بايد به صورت رقم وارد شود. مثلا: دوم غلط است بنويسيد 2.

به نظر مي‎رسد هيچ‎ گونه درنگ جايز نيست لطفا از اين امكانات بي نظير سايت آی آی کتاب استفاده كنيد، بايد به قافله جهاني ارتباطات پيوست هر روز ميليون ها نفر از اينترنت استفاده مي‎ كنند.
چرا بايد شما از اين قافله عقب بيفتيد مطمئن باشيد امروز هم دير است.

1398/05/07
74

برچسب ها

مطالب مشابه

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر