خرید کتاب خارجی از آمازون و ناشران خارجی و سفارش عضویت در سایت های علمی و خرید اکانت سایت های خارجی از خدمات چندین ساله سایت آی آی کتاب می باشد

راهنمای خرید کتاب خارجی

انواع کتاب خارجی مانند رمان به زبان اصلی ، کتاب خارجی اورجینال ، کتاب انگیسی و زبان اصلی دانشگاهی در رشته های پزشکی و سایر علوم فنی و مهندسی را می توان از آمازون و یا سایت ناشران خارجی انتخاب کرد و آنها را بصورت کاغذی و پی دی اف و کیندل از طریق سایت آی آی کتاب تهیه نمود. خدمات سایت آی آی کتاب شامل اشتراک سایتهای علمی خارجی از کشور ، خرید آنلاین نیز می شود

راهنمای خرید کتاب خارجی 

انواع کتاب خارجی مانند رمان به زبان اصلی ، کتاب خارجی اورجینال ، کتاب انگلیسی و زبان اصلی دانشگاهی در رشته های پزشکی و سایر علوم  فنی و مهندسی را می توان از آمازون و یا سایت ناشران خارجی انتخاب کرد و آنها را بصورت کاغذی و پی دی اف و کیندل از طریق سایت آی آی کتاب  تهیه نمود. خدمات سایت آی آی کتاب شامل اشتراک سایتهای علمی خارجی از کشور ، خرید آنلاین نیز می شود.

قبل از هر چیزی خریدار کتاب خارجی و یا کسی که بدنبال عضویت در یک سایت علمی است باید بداند که به دنبال چه کتابی است و یا در نظر دارد در کدام سایت علمی عضو شود. همه می دانیم که بهترین کار از طریق جستجو در اینترنت و یا رسیدن از طریق لینک کتاب خارجی و سایت مورد نظر می باشد که عموما یا دوستان معرفی می کنند و یا شما از طریق شبکه های اجتماعی متوجه وجود همچنین کتاب خارجی و یا سایت هستید. 

حتما می دانید که در مورد کتاب خارجی به غیر از دانستن نام دقیق کتاب و نویسنده آن، یکی از مشخصات اصلی و اولیه کتاب شماره شابک یا به اصطلاح ISBN  آن است.

حال اگر خریدار کتاب خارجی از آمازون و یا سایت ناشران خارجی شماره بین المللی یا شابک کتاب خود را داشته باشد قدم بزرگی در مرحله اول برداشته است.

با توجه به اینکه کتابهای خارجی معمولا با توجه به نرخ برابری ریال گران به نظر می رسند و با توجه به هزینه ارسال کتاب از خارج از کشور به ایران که آن نیز گران است. بنابراین معمولا مشتریانی که خیلی به نو بودن کتاب اهمیت نمی دهند به سایت آمازون مراجعه کرده و کتابهای [دست دوم] و یا کتابهای [دست دوم در حد نو] را انتخاب می کنند. که قیمت های نسبتا ارزانی دارند و معمولا برای مترجمین، دانشجویان و یا اساتیدی که صرفا جهت مطالعه قصد خرید کتاب را دارند مناسب است.

البته در چند سال اخیر و با رشد روز افزون نرخ برابری ارز خریداران کتاب خارجی رو بسوی کتاب خارجی با فرمت پی دی اف و یا کیندل آورده اند.

بنابراین سایت آی آی کتاب نیز با راه اندازی بخش تهیه پی دی اف کتاب خارجی کمک شایانی در پایین آوردن هزینه خریداران نموده است. تهیه پی دی اف کتاب خارجی و یا کیندل کتاب خارجی بصورت دانلود رایگان کتاب خارجی نیست. اکثر خریداران کتاب خارجی از سایت آی آی کتاب کسانی هستند که کتاب خارجی چاپ شده در سالهای اخیر را می خواهند و بنابراین بایست این کتاب های خارجی از ناشران اصلی تهیه شود.

در هر حال پی دی اف کتاب خارجی و کیندل که از سایت آمازون خریداری می شود هزینه خیلی کمتری نسبت به نوع کاغذی و فیزیکی کتاب خارجی دارد.

ناگفته نماند که گاها کتابخانه های دانشگاه ها و مراکز علمی و صنعتی و پژوهشی خواستار کتاب خارجی بصورت فیزیکی و کاغذی و جهت قرار دادن آن در کتابخانه های خود هستند. در این زمینه سایت آی آی کتاب بخشی به نام چاپ کتاب خارجی ایجاد کرده است که بعد از تهیه اورجینال کتاب های خارجی در فرمت پی دی اف و کیندل آن را بصورت تک نسخه ای به چاپ رسانیده و یا قیمت حداقلی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

به هر حال  بهتر است خریدار بجای ارسال نام کتاب یا نویسنده و یا حتی شابک، ابتدا به سایت آمازون مراجعه کرده و کتاب خارجی مورد نظر خود را به قیمت دلخواه خودش انتخاب کرده و سپس لینک آن صفحه را از طریق [فرم سفارش ] برای واحد فروش سایت آی آی کتاب ارسال نماید. البته نا گفته نماند که این روش تنها راه سفارش خرید کتاب خارجی از سایت آمازون نیست.

خریداران می توانند از طریق تماس تلفنی یا ایمیل و یا حتی ارسال پیامک با واحد فروش سایت آی آی کتاب ارتباط بر قرار نمایند. این بر عهده خریدار است که یکی از روش ها را انتخاب کند. مشتریان حقوقی مانند ناشران و یا موسسات دولتی و خصوصی که بطور مداوم از سایت خریداری می کنند حتی از طریق ارسال فکس هم اقدام به سفارش می کنند. این کار حتی بصورت عقد قراردادهای سالانه نیز امکان پذیر می باشد. واحد فروش سایت آی آی کتاب بدون بررسی اولیه، و بصورت اتوماتیک هیچ سفارشی را قیمت گذاری نمی کند. معمولا سفارشات رسیده توسط کارشناسانی بررسی شده و متناسب با وضعیت سفارش، قیمت ریالی آن را به مشتری اعلام می کند.

وضعیت سفارش چیست؟ دوستان و مشتریان کتاب خارجی از سایت آمازون، باید توجه داشته باشند که قیمت کتاب در آمازون تنها رقمی نیست که در زیر کتاب اعلام شده است. معمولا برای بعضی از کتابها هزینه ارسال درج شده است و برای بعضی از کتابها این هزینه وجود ندارد. در ضمن اگر کتاب دست دوم باشد فروشنده ی آن، زمان ارسال و قیمت ارسال خاصی را برای کتاب مورد نظر اعلام می کند. فلذا با مشاهده قیمت 1 یا 2 دلار برای یک کتاب دوستان نباید فکر کنند که قیمت این کتابها به پول رایج ما 33000 یا 66000 ریال است. به هر حال بعد از مشخص شدن قیمت و ابلاغ آن به سفارش دهنده، واحد فروش کتاب های خارجی از آمازون، منتظر نظر نهایی مشتری می ماند.

در صورتیکه مشتری قیمت را قبول کرد، پیش فاکتور اولیه برای او صادر شده و با واریز قسط اول، کتاب به سایت آمازون سفارش داده می شود. در این مرحله مشتری می تواند سوالات خاصی اگر داشت با واحد فروش مطرح نماید. این سوالات معمولا در مورد زمان رسیدن کتاب و یا قیمت کتاب می باشد. موسسات دولتی و بخش خصوصی معمولا برای پرداخت قسط اول خود خواستار تضمین هستند این تضمین ها به مشتری داده می شود. البته مراکزی که قرارداد دارند خارج از این ضوابط می باشند. واحد فروش کتاب خارجی در سایت آی آی کتاب همیشه قیمت نهایی را به مشتری اعلام می کند. و تسویه نهایی با همان قیمت اولیه است. و تمامی هزینه ها مانند مالیات در کشور ارسال کننده و یا عوارض گمرگی در ایران و یا هزینه پست و غیره را در درون قیمت اعلام شده لحاظ می کند. و اینچنین نیست که بعد از رسیدن کتاب، هزینه هایی را مازاد بر قیمت اولیه منظور داشته و از سفارش دهنده دریافت نماید. با رسیدن کتاب به ایران، و اعلام آن توسط واحد فروش و همزمان با تحویل کتاب به مشتری، قسط دوم باید به حساب واریز شود. مشتریان ما روش های مختلفی را برای این مرحله انتخاب می کننند. کسانی که مشتری دایمی هستند بصورت اینترنتی و قبل از دریافت کتاب واریز می کنند.

کسانی هستند که برای بار اول خرید کرده و برای اطمینان از دریافت کتاب شان به دفتر مراجعه کرده و باعث خوشوقتی واحد فروش نیز می شوند. موسسات و یا شرکت های دولتی معمولا بعد از دریافت کتابها و ارسال صورت حساب نهایی و از طریق امور مالی خود اقدام به پرداخت می کنند که گاها هفته ها طول می کشد. دوستانی نیز هستند که چک مدت دار می دهند. و واحد مالی ما به سختی آن را قبول می کند دوستان باید توجه داشته باشند که روند سفارش و خرید از سایت آمازون و ارسال آن به داخل کشورمان به آن آسانی که فکر می کنیم نیست.

دولت ها بشدت در پی گرفتن عوارض گمرگی هستند. مخصوصا وقتی که موضوع ارسال هر چیزی به ایران باشد حساسیت ها بالا می رود. کتابهایی که ارسال می شوند باید بیمه شوند. در حالیکه خریدار ساکن در کشوری که آمازون نمایندگی دارد این تضمین و بیمه توسط خود آمازون صورت می گیرد اما هنگام پست از کشوری دیگر به ایران این بیمه باید توسط سایت آی آی کتاب پرداخت شود. و خلاصه موارد مختلف دیگر اما دوستان و همکاران ما در واحد فروش سایت آی آی کتاب با افتخار و تلاش شبانه روزی تمامی این سختی ها را به جان خریده و همیشه به اینکه فروشنده کتاب هستند افتخار می کنند و علی الخصوص از اینکه دسترسی هموطنان عزیزمان را در اقصی نقاط کشور به جدیدترین کتابهای روز دنیا فراهم کرده اند به خود می بالند. شعار ما نام سایت مان است  آی آی کتاب. 

برای آشنایی بیشتر با ضوابط و مقررات سفارش کتاب خارجی اینجا کلیک کنید.

مقالات مفیدی برای افرادی که علاقه به خواندن رمان خارجی دارند هم وجود دارد از جمله مقاله «خواندن رمان انگلیسی زبان اصلی ...»، «کتاب زبان اصلی در حوزه ادبیات جهان و پرفروش های آمازون...»، «خرید کتاب خارجی بصورت پی دی اف و کیندل یا دانلود رایگان کتاب» که می توانید آنها را مطالعه کنید.

 

1400/03/02
3433

برچسب ها

مطالب مشابه

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر