فوتبال علیه دشمن


چشمه


قیمت اصلی : 82,000   تومان

مبلغ 20% تخفیف : 16,400 تومان

  قیمت نهایی خرید : 65,600  تومان


 توضیحات :

سایمون کوپر، خبرنگار انگلیسی به ۲۲ کشور سفر می کند تا به این نتیجه برسد که «فوتبال هیچ وقت فوتبال نیست: این ورزش جنگ به وجود می آورد، انقلاب می کند و مورد توجه مافیاها و دیکتاتورهاست.». کوپر با فوتبالیست ها، هوادارانشان، خبرنگارها و حتا سیاستمدارهای زیادی در سراسر جهان صحبت می کند؛ در امریکا و اروپا و افریقا و خاورمیانه و کشورهای دور و نزدیک. او می خواهد تأثیر فوتبال بر سیاست و فرهنگ کشورها را دریابد. مصاحبه های دردسرساز و ممنوعه ترتیب می دهد؛ به برنامه های گروه های تروریستی سرک می کشد؛ اطلاعات عجیب و غریب از گروه های مافیایی و دست های نامرئی فوتبال کشف می کند و کتابش را در زمانی حدود یک سال شکل می دهد.

سایمون کوپر نشان می دهد فوتبال برای بازیکنان و هوادارن و حتا سیاست مداران تنها یک بازی نیست. فوتبال بازتابی از دلبستگی های مذهبی و منطقه ای است. او درمی یابد فوتبال تأثیر پیچیده ای در دگرگونی ساختارهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، و نقش عجیب و غیرقابل باوری در به هم پیوستگی و از هم گسستگی ملیت ها و قومیت ها دارد. به عنوان مثال، باوجود گذشت سال ها از جنگ های فراگیر جهانی، هنوز هوادران تیم های کشورهای متخاصم شعارهای نژادپرستانه و خشم آلود را فریاد می زنند. این رفتارها اغلب منجر به درگیر های بیرون از زمین و آشوب های دامنه دار و فاجعه بار می شود. تنها هوادران تیم ها و بازیکنان آن ها نیستند که فوتبال را به عرصه ای برای بروز خصومت های سیاسی، نژادی، مذهبی و منطقه ای تبدیل کرده اند. در این میان گروه های مافیایی و حکومت های دیکتاتوری فوتبال را ابزاری برای پیش برد اهداف منفعت طلبانه و سرکوب گرانه ی خود قرار داده اند.

سایمون کوپر در فصل «فوتبال جهانی، مبارزه ی جهانی» به شرح دخالت دولت ها به خصوص کشورهای خاورمیانه در فوتبال می پردازد. او هم چنین توضیح می دهد که گروه های تروریستی، با آگاهی از محبوبیت بی چون و چرای ورزش و به خصوص فوتبال در سراسر جهان، نقشه های جنایتکارانه ی خود را بر پایه ی بازی های جهانی و مهم فوتبال طراحی می کنند که اجرای آن ها فجایع بزرگی به بار می آورد. به تعبیر کوپر تروریست ها مدت هاست به دام فوتبال افتاده اند. برای آن ها، فوتبال فراتر از یک سرگرمی است. هر دو حرفه شباهت های مشخصی دارند.

کوپر در مقدمه ی کتابش از روند مصاحبه ها و آدم ها و کشورها و تیم هایی که راجع به آن ها نوشته است حرف می زند. در هر یک از فصل ها به فوتبال و حواشی آن در یک کشور می پردازد و در فصل پایانی با عنوان «آن ها حالا کجا هستند؟» به سرنوشت و آینده ی کسانی می پردازد که در جریان کتاب از آن ها حرف زده و با آن ها ملاقات کرده است. بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : جامعه شناسی


موضوع اصلی : علوم اجتماعی، سیاست، حقوق


موضوع فرعی 2 :


مترجم : عادل فردوسی پور


ناشر : چشمه
شابک : 9789643627676


قطع کتاب : رقعی


تعداد صفحات : 423


نوبت چاپ : 16


وزن : 398 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 491 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


 کتاب‌های مرتبط

هنر خوب زندگی کردن
موجود نیست


هنر خوب زندگی کردن

ناشر : چشمه

قیمت : 55,000  تومان

با تخفیف : 46,750  تومان

مشاهده کتاب
هنر شفاف اندیشیدن
موجود نیست


هنر شفاف اندیشیدن

ناشر : چشمه

قیمت : 70,000  تومان

با تخفیف : 56,000  تومان

مشاهده کتاب
چشمه های جوشان پژوهشی در زمینه انفاق
موجود نیست


چشمه های جوشان پژوهشی در زمینه انفاق

ناشر : کتاب نیستان

قیمت : 5,000  تومان

با تخفیف : 4,000  تومان

مشاهده کتاب
جای خالی سلوچ
موجود نیست


جای خالی سلوچ

ناشر : چشمه

قیمت : 80,000  تومانمشاهده کتاب
گور به گور
موجود نیست


گور به گور

ناشر : چشمه

قیمت : 52,000  تومان

با تخفیف : 46,800  تومان

مشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید