تاب آوری در سیلی واقعیت


سبزان


قیمت اصلی : 210,000   تومان

مبلغ 15% تخفیف : 31,500 تومان

  قیمت نهایی خرید : 178,500  تومان


 توضیحات :

ما در عصر تکنولوژی، ماشین و سرعت زندگی می کنیم. روز به روز بر سرعت زندگی مان افزوده می شود و به همان نسبت بر استرس و اضطراب هایمان. در این میانه چه باید کرد؟ شما چگونه در سختی های زندگی تاب می آورید؟ چگونه خود را با سرعت تغییرات وفق می دهید؟ آیا با هر تغییر و چالشی دچار اضطراب می شوید؟

اصلاً تاب آوری چیست؟ مهارت های تاب آوری را می شناسید؟ چه عواملی باعث افزایش تاب آوری می شود؟ با تکنیک های تاب آوری آشنایی دارید؟ اگر در زندگی با مشکلات روحی مواجه شوید، چه می کنید؟ چند مقاله تاب آوری خوانده اید؟ از مفاهیم تاب آوری فرهنگی و تاب آوری اجتماعی چه می دانید؟

-------------------------------------

مهارت تاب آوری در واقع همان چیزی است که به آن صبر و شکیبایی در برابر مشکلات زندگی می گوییم؛ اینکه در مواجهه با مشکلات روحی و مشکلات زندگی مان به راحتی بتوانیم مهار اعصاب خود را در اختیار داشته باشیم. در واقع، اگر سواد زندگی کردن را بیاموزیم و بتوانیم در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنیم، بهترین کار را انجام داده ایم.

تکنیک های تاب آوری و عوامل مؤثر بر افزایش آن بسیارند. بهترین راه برای رویارویی با هر مشکلی آمادگی است. اگر یادمان باشد که همه مان بالاخره سهمی از مشکلات خواهیم داشت و سیلی از روزگار خواهیم خورد، چه در زندگی شخصی و چه اجتماعی، دیگر خیلی توی ذوقمان نمی خورد و در واقع شوکه نمی شویم. همینطور باید بدانیم مشکلاتمان دائمی نیستند و برطرف خواهند شد. اما انفعال هم راه چاره نیست. باید دست به اقدام زد و کاری کرد.

داشتن دیدگاه های مثبت، خوشبین بودن و استفاده از هر مشکلی برای رشد شخصی از دیگر مهارت های تاب آوری است.

از دیگر تکنیک های تاب آوری هم می تواند مطالعه مقاله تاب آوری و یا کتاب های مربوط به این موضوع باشد. در این بین با مفاهیم تاب آوری فرهنگی، تاب آوری اجتماعی و موانع تاب آوری آشنا می شویم. با به کار بردن روش هایی که یاد می گیریم هم خودمان به آرامش می رسیم و هم خانواده مان. با توجه به اینکه این مهارت آموختنی است، پس، از طریق تمرین، یادگیری و آموزش می توانیم تاب آوری در کودکان را نیز افزایش دهیم و سواد زندگی کردن را به آنها بیاموزیم.

راهکارهای ساده ای برای تمرین تاب آوری وجود دارد همچون: پرورش مهارت حل مسئله، بالا بردن مهارت های اجتماعی، نگاه مثبت به آینده و داشتن انگیزه و هدف. در واقع، تمرین تاب آوری به خود شخص بستگی دارد. هر چه بیشتر همت کند، نتیجه بهتری هم خواهد گرفت.

امروزه، کتاب های خودشناسی و خودیاری فراوانی در بازار هستند که با آموزش تاب آوری و مهارت های آن سعی در کمک کردن به عموم مردم دارند. می توان با بهره گیری از این کتاب ها به سطح معقولی از آرامش و آسایش در زندگی رسید و از تنش ها دوری جست. یک پیشنهاد در این زمینه «تاب آوری در سیلی واقعیت» به قلم راس هریس و با ترجمه محبوبه قریب و دکتر کتایون دانشوریان (انتشارات سبزان) است. با مطالعه این کتاب، راهکارهایی می آموزید که بتوانید به رضایتمندی درونی برسید و احساس نشاط و سرزندگی بدون تأثیر پذیرفتن از عوامل خارجی را در خود تقویت کنید.

می توانید این کتاب را از سایت فییدیبو و طاقچه خریداری کنید. بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : روان شناسی، موفقیت و تربیت


موضوع اصلی : روان شناسی و موفقیت


موضوع فرعی 2 :
شابک : 9786001172236


قطع کتاب : رقعی


تعداد صفحات : 264


نوبت چاپ : 2


وزن : 308 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 1999 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


 کتاب‌های مرتبط

اضطراب جایگاه اجتماعی
موجود نیست


اضطراب جایگاه اجتماعی

ناشر : ققنوس

قیمت : 32,000  تومان

با تخفیف : 25,600  تومان

مشاهده کتاب
تقلب (اخلاق در زندگی روزمره)
موجود نیست


تقلب (اخلاق در زندگی روزمره)

ناشر : ققنوس

قیمت : 38,000  تومان

با تخفیف : 30,400  تومان

مشاهده کتاب
داستان های کوچک آرامش و راحتی
موجود نیست


داستان های کوچک آرامش و راحتی

ناشر : پندار تابان

قیمت : 48,500  تومانمشاهده کتاب
جهشی در زندگی شما
موجود نیست


جهشی در زندگی شما

ناشر : بذر خرد

قیمت : 59,500  تومانمشاهده کتاب
همسایه روانی شما


همسایه روانی شما

ناشر : سبزان

قیمت : 212,000  تومان

با تخفیف : 180,200  تومان

مشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید