صفحه اصلی  کتاب فارسی  روان شناسی و موفقیت  خانواده و همسرداری  علل خیانت مردان در زندگی زناشویی و نقش زنان در پایبندی مردان

علل خیانت مردان در زندگی زناشویی و نقش زنان در پایبندی مردان


سبزان


قیمت اصلی : 132,000   تومان

مبلغ 15% تخفیف : 19,800 تومان

  قیمت نهایی خرید : 112,200  تومان


 توضیحات :

در روزگاری زندگی می کنیم که خیانت در روابط زناشویی از عمده ترین مشکلات محسوب می شود. گویی خیانت مرد و یا خیانت زن در زندگی زناشویی به مسئله ای عادی تبدیل شده است. قبلاً شاید در صفحات حوادث روزنامه ها از این گونه اتفاقات می خواندیم و مطلع می شدیم، ولی در سال های اخیر، گاه گداری از اطرافیان و یا حتی از دوستان نزدیک خود نیز می شنویم که خیانت از سوی یکی از طرفین زندگی زناشویی، یک مرد و یا زن، صورت گرفته است.

راستی علل خیانت مردان و یا علت خیانت زنان در زندگی زناشویی چیست؟

یک مرد و یا یک زن چگونه باید راه های کشف خیانت را بشناسد؟

آیا وقتی خیانتی از سوی شریک زندگی خود دیدیم، لازم است با مشاوری در مورد خیانت همسر خودمان صحبت کنیم؟

فرقی نمی کند زن یا مرد، اگر بی وفایی از هر یک سر بزند این خیانت او به بنیان خانواده و به روح زوجین صدمه می زند، حتی اگر در ظاهر بخشیده و فراموش هم بشود، باز هم زخمی همیشگی در دل فرد مظلوم و خیانت دیده بر جا می گذارد؛ زخمی که حتی زمان نیز قادر به درمان آن نیست. اما علل خیانت مردان چیست؟ و یا دلایل خیانت زنان کدام است؟

از اصلی ترین دلایل خیانت مردان بی توجهی زنان نسبت به آنهاست که باعث می شود جذب کانون توجه دیگری شوند. زنانی که قدرت مردان را زیر سؤال می برند و یا آنها را تحقیر می کنند مسلماً روزی این درد را خواهند چشید. پی بردن به اینکه مردان خیانتکار چه احساسی دارند و از چه رو تن به بی وفایی داده اند، خود، باعث کشف یکسری معضلات و مسائل در زندگی خواهد شد.

اما به رغم اینکه بیشتر، مردان را خیانتکار می دانیم تا زنان، باید بدانیم که این موضوع دوطرفه است. اگر زنی کمبود مالی، محبت و هم صحبتی و همدردی داشته باشد یا شوهرش فردی خشن و بددهن باشد و یا اعتیاد خاصی داشته باشد، احتمال اینکه جلب کس دیگری شود کم نیست. زنان در برابر بی  محلی  های شوهر تاب زیادی نمی آورند.

یکی از مواردی که باعث تشنج در زناشویی می شود عدم درک رفتارها و اخلاق های متقابل است. مثلاً همواره گفته می شود مردان گاهی اوقات سکوت می کنند و در واقع به غار تنهایی خود پناه می برد. وقتی مردی حرف نمی زند، همسرش بهتر است او را به حال خود واگذارد و متوجه باشد که علت حرف نزدن بی توجهی به او نیست بلکه مردان در این موارد به واکاوی مشکلات خود می پردازند. البته گفتگو و به اشتراک گذاشتن حوادث راه بسیار خوبی برای نزدیکی همسران است، اما باید توجه داشته باشیم که علت سکوت مردان در دعوا و یا بحث و گفتگو را به درستی تعبیر کنیم. زنان این سکوت مرد را دوست نمی دارند و مدام فکر می کنند چرا مردان گاهی بی احساس می شوند و علت آن را به خود ربط می دهند.

زیرا وقتی یک زن سکوت می کند اوضاع به شکل دیگری است. زنان فقط زمانی تن به سکوت می دهند که آن قدر به کسی اعتماد ندارند که با او درددل کنند و یا آن قدر رنج کشیده اند که دیگر تمایلی به افشای آن ندارند.

اما عکس  العمل در برابر خیانت باید چه باشد؟

در مواجهه با خیانت مردان، خیلی ها سکوت را در این موارد ترجیح می دهند، ولی سکوت در برابر خیانت گاهی منجر به تکرار عمل ناخوشایند می شود. و در برخورد با خیانت زنان خیلی ها به خشونت متوسل می شوند که این راه نیز سرانجام خوشی ندارد. در این طور موارد می توان به فردی متخصص مراجعه کرد و درباره خیانت همسر از او مشاوره گرفت. البته راه  های کشف خیانت همسر نیز خود معضلی است و باید محتاطانه عمل کرد، مثلاً باید ابتدا اطمینان پیدا کنیم که این فقط حاصل توهم ذهنی ما نیست، به طور نامحسوس نشانه های خیانت را پی بگیریم و تنها در صورتی که واقعاً مطمئن شدیم خیانتش را به او ثابت کنیم.

باید به خاطر داشت که با اندکی صبر و درک متقابل و شاید مطالعه درباره روحیات و اخلاق های شریک زندگی، می توان زندگی بهتر و پربارتری داشت. کتاب هایی هم وجود دارند که می توانند در این راه به ما کمک کنند. «علل خیانت مردان در زندگی زناشویی و نقش زنان در پایبندی مردان» به قلم ام. گری نیومن و با ترجمه فائزه و فرناز عسکری، انتشارات سبزان، یکی از این موارد است که برای زنانی که در پی استحکام زندگی زناشویی خود هستند بسیار مفید و کاربردی است.

  بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : خانواده و همسرداری


موضوع اصلی : روان شناسی و موفقیت


موضوع فرعی 2 :
شابک : 9786005033854


قطع کتاب : رقعی


تعداد صفحات : 176


نوبت چاپ : 1


وزن : 206 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 1359 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


 کتاب‌های مرتبط

تحلیل و روانشناسی بورس ـ چگونه با کشف ده دقیقه های طلایی در بورس، میلیونر شویم


تحلیل و روانشناسی بورس ـ چگونه با کشف ده..

ناشر : سبزان

قیمت : 248,000  تومان

با تخفیف : 210,800  تومان

مشاهده کتاب
صوفی عاشق و استاد نقاش


صوفی عاشق و استاد نقاش

ناشر : سبزان

قیمت : 140,000  تومان

با تخفیف : 119,000  تومان

مشاهده کتاب
داوری مینوی خرد


داوری مینوی خرد

ناشر : سبزان

قیمت : 250,000  تومان

با تخفیف : 212,500  تومان

مشاهده کتاب
حکم سیاه


حکم سیاه

ناشر : سبزان

قیمت : 220,000  تومان

با تخفیف : 187,000  تومان

مشاهده کتاب
هنر نفوذ در دیگران
جدیدترین‌ها


هنر نفوذ در دیگران

ناشر : سبزان

قیمت : 94,000  تومان

با تخفیف : 79,900  تومان

مشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید