صفحه اصلی  کتاب فارسی  هنر  سینما و تئاتر  تکنیک بازیگری (سنفورد‌ مایزنر)

تکنیک بازیگری (سنفورد‌ مایزنر)


افراز


  قیمت خرید :   63,000   تومان


 توضیحات :

سال ۱۹۳۱ بود که هرولد کلرمن، لی استراسبورگ، استلا ادلر، بابی لوئیز و سنفورد مایزنر «گروپ تیه‌تر» را در نیویورک بنیان گذاشتند. آن‌ها همگی متأثر از آرای استانسیلاوسکی بودند، اما با این حال توانستند چیزی را که امروز به‌عنوان متد بازیگری در آمریکا شناخته می‌شود، به وجود بیاورند. البته هر یک از این استادان و مدرسان روش خاص خودشان را داشتند و طی سال‌ها تدریس شیوه‌ای خاص را در بازیگری تعلیم دادند.

از این حیث، کتابی مثل «تکنیک بازیگری سنفورد مایزنر» از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و ما را با آموزه‌های یکی از استادان بنام بازیگری در آمریکا، کسی که بازیگران بسیاری را آموزش داده، آشنا می‌کند. با این حال، این کتابی نیست که مایزنر آن را در اتاق خودش نوشته باشد، بلکه مستقیم ما را به درون کلاس‌های درس استاد می‌برد.

کتاب به‌کوشش مایزنر و دنیس لانگ‌ول، با مقدمه‌ای از سیدنی پولاک و به‌ترجمه‌ی منوچهر خاکسار هرسینی از سوی انتشارات افراز منتشر شده است. شاید این پاره از مقدمه‌ی پولاک درباره‌ی «تکنیک بازیگری سنفورد مایزنر» بیش از هر چیز دیگری ما را با کم و کیف آن آشنا می‌کند: «این کتاب درباره‌ی بازیگری است و درباره‌ی خیلی چیزهای دیگر، از نگاه مردی که زندگی‌اش را با هرس‌کردن اضافات سپری کرده و کوشیده است تا روند تکوین تخیلات یک بازیگر را روشن کند و به جوهر رفتار او انضباط ببخشد. اولین چیزی که در این کتاب توجه شما را جلب خواهد کرد، این است که در آن اثری از چرندگویی، رمزگرایی و برخورد نخبه‌گرایانه درباره‌ی نظریه‌ای نیست.

بعضی از مباحث آن ممکن است ساده به نظر برسد. تکنیک سندی ممکن است در ظاهر اغفال‌کننده باشد، اما ساده نیست؛ این سادگی از صراحتی ناشی می‌شود که او با استفاده از آن تکنیک خود را ارائه می‌دهد. هر کسی که سعی کرده باشد خیلی جدی و ارادی بر روی صحنه یا در مقابل دوربین کار کند، به‌خوبی می‌داند که انجام‌دادن این کارها اصلاً آسان نیست، دست‌کم در بیست‌سال اول.» با هم فرازی از کتاب «تکنیک بازیگری سنفورد مایزنر» را می‌خوانیم:

این قسمت مایزنر را خسته کرده. صدایش به‌طور مکانیکی بلند می‌شود، ولی الان همدردی بیش نیست. می‌گوید: «من تا جایی که لازم است، با شما همدردی می‌کنم، ولی جای این‌که به من اوردنگی بزنید و فکر کنید می‌توانید با این کار از زیر دستم دربروید، خواهش می‌کنم یک‌درصد از آن‌چه را به شما می‌دهم، به من بازگردانید. من این را نمی‌پذیرم.

این مملکت پر از بازیگرانی است که به‌طور اعجاب‌برانگیزی آموزش دیده‌اند: به‌وسیله‌ی من! ولی آن‌ها کار کردند. من می‌گویم: "بازیگری نکنید، تقلب نکنید، تظاهر نکنید؛ کار کنید!" این کار تمرکزتان، ایمان بازیگری‌تان و چه‌بسا احساساتتان را تعلیم خواهد داد. سپس شما می‌توانید سرتان را بالا نگه دارید و بگویید در حال یادگرفتن روش بازیگری هستید و من هم می‌توانم سر خودم را بالا نگه دارم و بگویم آموزگار شما هستم.» بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : سینما و تئاتر


موضوع اصلی : هنر


موضوع فرعی 2 :
شابک : 9789642435739


قطع کتاب : رقعی


تعداد صفحات : 312


نوبت چاپ : 3


وزن : 342 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 1013 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 1 بار


 کتاب‌های مرتبط

می خواهم یک نامه ی کوتاه بنویسم
موجود نیست


می خواهم یک نامه ی کوتاه بنویسم

ناشر : افراز

قیمت : 4,000  تومان

با تخفیف : 3,200  تومان

مشاهده کتاب
سکوت پر هیاهوی مرده ها
موجود نیست


سکوت پر هیاهوی مرده ها

ناشر : افراز

قیمت : 2,500  تومان

با تخفیف : 2,000  تومان

مشاهده کتاب
با شما که رودرواسی ندارم
موجود نیست


با شما که رودرواسی ندارم

ناشر : افراز

قیمت : 2,500  تومان

با تخفیف : 2,000  تومان

مشاهده کتاب
شب والونیه
موجود نیست


شب والونیه

ناشر : افراز

قیمت : 25,000  تومانمشاهده کتاب
اوج و موج
موجود نیست


اوج و موج

ناشر : افراز

قیمت : 30,000  تومانمشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید