درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن


آگه


  قیمت خرید :   57,000   تومان


 توضیحات :

فهم جامعه‌ی مدرن مجموعه‌ای چهارجلدی است که ویراستار متن اصلی آن نظریه‌پرداز بزرگِ جامعه‌شناسی و مطالعات فرهنگی، استوارت هال، است. این مجموعه بر این دیدگاه کلی استوار شده که شکل‌گیری جامعه‌‌های مدرن و چندوچونِ عمل‌کردِ آن‌‌ها را باید به‌صورت چندعلتی تبیین کرد و ترکیبی از چند فرآیند را در آن‌ها دخیل دانست: فرآیندهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.

این فرآیندهای چندگانه شالوده‌ی ساختاری کتاب را نیز رقم زده‌اند. جلد یکم، صورت‌بندی‌های مدرنیته، به شکل‌گیری نهادهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه‌ی مدرن اختصاص دارد؛ جلدهای دوم و سوم، یعنی اشکال سیاسی و اقتصادی مدرنیته و اشکال اجتماعی و فرهنگی مدرنیته، به بررسی فرآیندها و مسائل جامعه‌ی مدرن اختصاص دارند که برخی در سراسر دوره‌ی مدرن استمرار دارند و برخی دیگر پدیده‌هایی مربوط به دوره‌ی خاصی از حیات جامعه‌ی مدرن هستند.

جلد چهارم این مجموعه، مدرنیته و آینده‌های آن، بر پایه‌ی عوامل چهارگانه‌ی فوق، به بازشناسی نیروهای اجتماعی در حال ظهور و فرآیندهای متضادی می‌پردازد که جامعه‌ی مدرن را از بیخ و بن تغییر می‌دهند. صورت‌بندی‌های مدرنیته شش فصل دارد.

فصل نخست، "روشن‌گری و تکوین علم اجتماعی"، بستر تاریخی و جغرافیایی روشن‌گری اروپایی و چشم‌اندازی از آزادی فکری را با چهره‌های برجسته‌ی آن ــ فیلوزوف‌ها  بررسی می‌کند.

فصل دوم، "شکل‌گیری دولت مدرن"، به بررسی تحولاتی می‌پردازد که جوامع اروپایی، از قدرت‌های پراکنده‌ی فئودالی تا سر بر آوردن اشکال گوناگون اقتدار سیاسی، قدرت دنیوی، و مشروعیت و حاکمیت دولت ملت مدرن، از سر گذرانده‌اند.

فصل سوم، "پیدایش اقتصاد مدرن"، توضیح می‌دهد که به‌دنبال پا گرفتن سرمایه‌داری در اروپا و دگرگونی تدریجی اقتصاد سنتی، چگونه تجارت و بازرگانی گسترش یافت و بازارها گسترش یافتند، چگونه تقسیم کار جدید رخ داد، و چگونه ثروت و مصرف در بریتانیای سده‌ی هجدهم رشد یافت.

فصل چهارم، "دگرگونی ساختارهای اجتماعی: طبقه و جنسیت"، به بررسی روابط اجتماعی در حال دگرگونی و ساختارهای ویژه‌ی جامعه‌ی صنعتی سرمایه‌داری و چگونگی تقسیم اجتماعی و جنسیتی کار در سده‌های هجدهم و نوزدهم اختصاص دارد.

در فصل پنجم، "صورت‌بندی‌های فرهنگی جامعه‌ی مدرن"، اهمیتِ فزاینده‌ی تحلیل فرهنگ، معنا، زبان و ساختارهای نمادین زندگی اجتماعی در نظریه‌ی اجتماعی معاصر بررسی می‌شود.

و سرانجام، فصل ششم، "غرب و بقیه: گفتمان قدرت"، تبیین‌های اروپامحورِ تحول جوامع مدرن و مدرنیته در غرب را در بافت گسترده‌ترِ کل کره‌ی زمین بررسی می‌کند. در پایان هر فصل، گزیده‌ی کوتاهی از چند کتاب کلاسیک و معاصر مربوط به موضوع آمده، که خواننده را با نوشته‌های متفکران و نظریه‌پردازان مهم درباره‌ی موضوع فصل آشنا می‌کند. بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : سیاسی، اجتماعی


موضوع اصلی : علوم اجتماعی، سیاست، حقوق


موضوع فرعی 2 :
شابک : 9789643292577


قطع کتاب : وزیری


تعداد صفحات : 392


نوبت چاپ : 3


وزن : 556 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 764 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


 کتاب‌های مرتبط

درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 3)
موجود نیست


درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 3)

ناشر : آگه

قیمت : 54,000  تومانمشاهده کتاب
درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 1)
موجود نیست


درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 1)

ناشر : آگه

قیمت : 60,000  تومانمشاهده کتاب
پیش درآمدی بر نظریه ادبی
موجود نیست


پیش درآمدی بر نظریه ادبی

ناشر : مرکز

قیمت : 49,200  تومانمشاهده کتاب
سفر قهرمان
موجود نیست


سفر قهرمان

ناشر : مرکز

قیمت : 64,500  تومانمشاهده کتاب
وزن چیزها (فلسفه‌ و زندگی خوب)
موجود نیست


وزن چیزها (فلسفه‌ و زندگی خوب)

ناشر : نشر بان

قیمت : 32,000  تومانمشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید