تماس با ما درباره ما راهنمای سایت ناشران و فروشندگان کاربران همکار همکاری با سایت ثبت نام    ورود  خانه  
1395/11/3 یکشنبه        
  در چه مواقعی می توان از قیمت های اعلام شده سایت تخفیف گرفت؟

 


در موارد زیر واحد فروش کتابهای خارجی سایت آی آی کتاب تخفیفاتی را برای مشتریان خود در نطر می گیرد.
  ادامه

  آیا امکان تحویل سریع کتابهایی که از آمازون سفارش داده می شوند وجود دارد

 
بعضی از خریداران کتاب از آمازون می پرسند آیا می توان سفارش آنها را در مدت زمان کوتاهی مثلا 10 روزه تهیه کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، روندی
  ادامه   

  برخی سوالات مهم پیرامون تهیه کتاب از آمازون

 


سایت آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان شناخته می شود.

این سایت ابتدا با فروش کتاب قدم به دنیای فروش الکترونیکی گذاشت و
  ادامه   

  تهیه جدیدترین کتاب های خارجی و روز دنیا از آمازون

 
سایت آی آی کتاب در چند سال اخیر و علیرغم مسائل و مشکلات فراوانی که همگان از آن آگاه هستیم با فراهم آوردن امکاناتی، توانسته است به نیازهای علمی موسسات و شرکت های
  ادامه   


سیستم خرید و سفارش کتاب خارجی در سایت آی آی کتاب چگونه استخریدار قبل از هر چیزی باید بداند که خواهان خرید چه کتابی است.


خریدار می تواند از طریق جستجوی نام کتاب و یا نویسنده و ناشر در سایت آمازون و یا گوگل و یا از طریق مراجعه به منوهای سمت چپ سایت آی آی کتاب که بصورت موضوعی طبقه بندی شده است، مشخصات اولیه کتاب خود را بدست آورد. منظور از مشخصات اولیه، نام دقیق کتاب، نام نویسنده و مهمتر از همه شماره بین المللی کتاب (شابک) است.

اما اگر خریدار بتواند شماره بین المللی یا شابک و به اصطلاح [ISBN] کتاب خود را داشته باشد، قدم بزرگی در مرحله اول برداشته و با اطمینان بیشتری می تواند نسبت به سفارش کتاب خود اقدام نماید.

هزینه های ارسال کتاب از خارج از کشور، نرخ برابری ریال، هزینه های گمرگی کشور مبدا و کشور خودمان و بعضی از هزینه های متفرقه دیگر دست به دست هم داده و باعث گران شدن قیمت کتاب های خارجی می شوند . بنابراین معمولا مشتریانی که خیلی به نو بودن کتاب اهمیت نمی دهند به سایت آمازون مراجعه کرده و کتابهای [دست دوم] و یا کتابهای [دست دوم در حد نو] را انتخاب می کنند. که قیمت های نسبتا ارزانی دارند و معمولا برای مترجمین، دانشجویان و یا اساتیدی که صرفا جهت مطالعه قصد خرید کتاب را دارند مناسب است. کتابهای دست دوم در حد نو حتی برای کتابخانه ها نیز قابل استفاده می باشد و در موارد زیادی با کتاب نو هیچ تفاوتی ندارد.

در صورتی که خریدار بخاطر صرفه جویی در هزینه ها بدنبال کتاب نو نباشد. بهتر است بجای ارسال نام کتاب یا نویسنده و یا حتی شابک، ابتدا به سایت آمازون مراجعه کرده و کتاب مورد نظر خود را به قیمت دلخواه خودش انتخاب کرده و سپس لینک آن صفحه را از طریق  [فرم سفارش ] برای واحد فروش سایت آی آی کتاب ارسال نماید.

البته نا گفته نماند که این روش تنها راه سفارش خرید کتاب خارجی از سایت آمازون نیست. خریداران می توانند از طریق تماس تلفنی یا ایمیل و یا حتی ارسال پیامک با واحد فروش سایت آی آی کتاب ارتباط بر قرار نمایند. این بر عهده خریدار است که یکی از روش ها را انتخاب کند. شماره پیامک اختصاصی 02188861286 و ایمیل های iiketab@yahoo.com و amazon@iiketab.com منتظر دریافت سفارشات شما هستند.

مشتریان حقوقی مانند ناشران و یا موسسات دولتی و خصوصی که بطور مداوم از سایت خریداری می کنند حتی از طریق ارسال فکس هم اقدام به سفارش می کنند. این کار حتی بصورت عقد قراردادهای سالانه نیز امکان پذیر می باشد.

واحد فروش سایت آی آی کتاب بدون بررسی اولیه، و بصورت اتوماتیک هیچ سفارشی را قیمت گذاری نمی کند. معمولا سفارشات رسیده توسط کارشناسانی بررسی شده و متناسب با وضعیت سفارش، قیمت ریالی آن را به مشتری اعلام می کند.

مشتریان کتاب خارجی از سایت آمازون، باید توجه داشته باشند که فروشنده های مختلفی در سایت آمازون فعالیت می کنند و برای یک عنوان کتاب شاید قیمت های متفاوتی از سوی آنها ابراز شده باشد. اما قیمت نهایی که کتاب به دست خریدار می رسد، تنها رقمی نیست که در زیر کتاب اعلام شده است. معمولا برای بعضی از کتابها هزینه ارسال بیشتری درج شده است و یا برای بعضی از کتابها این هزینه وجود ندارد. در ضمن اگر کتاب دست دوم باشد فروشنده ی آن، زمان ارسال و قیمت ارسال خاصی را برای کتاب مورد نظر اعلام می کند. فلذا با مشاهده قیمت 1 یا 2 دلار برای یک کتاب دوستان نباید فکر کنند که قیمت این کتابها به پول رایج ما 33000 یا 66000 ریال است.

به هر حال واحد فروش سایت آی آی کتاب بعد از مشخص شدن قیمت و آن را بصورت قطعی به سفارش دهنده اعلام و منتظر نظر نهایی مشتری می ماند. در صورتیکه مشتری قیمت را قبول کرد، پیش فاکتور اولیه برای او صادر شده و با واریز قسط اول، کتاب به سایت آمازون سفارش داده می شود. در این مرحله اگر مشتری سوال خاصی داشت می تواند با واحد فروش مطرح نماید. این سوالات معمولا در مورد زمان رسیدن کتاب و یا قیمت کتاب می باشد. موسسات دولتی و بخش خصوصی معمولا برای پرداخت قسط اول خود خواستار تضمین هستند این تضمین ها به مشتری داده می شود. البته مراکزی که قرارداد دارند خارج از این ضوابط می باشند.

واحد فروش کتاب خارجی در سایت آی آی کتاب همیشه قیمت نهایی را به مشتری اعلام می کند. البته به جز هزینه پست و ارسال در داخل ایران، که در هنگام ارسال و بعد از هماهنگی با مشتری در ذیل فاکتور نهایی درج می گردد. تسویه نهایی با همان قیمت اولیه است. لازم به یادآوری است تمامی هزینه ها مانند مالیات در کشور ارسال کننده و یا عوارض گمرگی در ایران و یا هزینه پست و غیره در درون قیمت اعلام شده لحاظ شده است و اینچنین نیست که بعد از رسیدن کتاب، هزینه هایی را مازاد بر قیمت اولیه منظور داشته و از سفارش دهنده دریافت نماید.

با رسیدن کتاب به ایران، و اعلام آن توسط واحد فروش و همزمان با تحویل کتاب به مشتری، قسط دوم باید به حساب واریز شود. مشتریان ما روش های مختلفی را برای این مرحله انتخاب می کننند.

کسانی که مشتری دایمی هستند بصورت اینترنتی و قبل از دریافت کتاب واریز می کنند.

کسانی هستند که برای بار اول خرید کرده و برای اطمینان از دریافت کتاب شان به دفتر سایت مراجعه کرده و باعث خوشوقتی واحد فروش نیز می شوند.

موسسات و یا شرکت های دولتی معمولا بعد از دریافت کتابها و ارسال صورت حساب نهایی و از طریق امور مالی خود اقدام به پرداخت می کنند که گاها هفته ها طول می کشد.

مشتریانی نیز هستند که با توجه به نوع کارشان چک مدت دار می دهند. البته در صورتی که مشتری سابقه خرید داشته باشد واحد مالی ما آن را قبول کرده ولی از مشتریان جدید به سختی قبول می کند.

خریداران باید توجه داشته باشند که روند سفارش و خرید از سایت آمازون و ارسال آن به داخل کشورمان به آن آسانی که فکر می کنیم نیست. دولت ها بشدت در پی گرفتن عوارض گمرگی هستند. مخصوصا وقتی که موضوع ارسال هر چیزی به ایران باشد حساسیت ها بالا می رود. کتابهایی که ارسال می شوند باید بیمه شوند. در حالیکه خریدار ساکن در کشوری که آمازون نمایندگی دارد این تضمین و بیمه توسط خود آمازون صورت می گیرد اما هنگام پست از کشوری دیگر به ایران این بیمه باید توسط سایت آی آی کتاب پرداخت شود.


اما دوستان و همکاران ما در واحد فروش سایت آی آی کتاب با افتخار و تلاش شبانه روزی، تمامی این سختی ها را به جان خریده و همیشه به اینکه فروشنده کتاب هستند افتخار می کنند و علی الخصوص از اینکه دسترسی هموطنان عزیزمان را در اقصی نقاط کشور به جدیدترین کتابهای روز دنیا فراهم کرده اند به خود می بالند.
شعار ما نام سایت مان است
آی آی کتاب.لطفا" نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
___________________________________________________________
نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
نظرات :


 
 
Biblio.com Alibris AbeBooks Barnes & Noble Better World Books TextBooks Powell's Books Amazon
توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر توضیحات بیشتر
       
درباره ما
تماس با ما
راهنمای سایت
تبلیغات در سایت
همکاری با سایت
کتابی برای چاپ دارم
من یک ناشر هستم
من یک نویسنده هستم
مترجمین آماده به همکاری
کتاب هایی که در انتظار ناشر هستند
فرم سفارش کتاب خارجی
راهنمای خرید کتاب خارجی
شرایط و مقررات سفارش کتاب خارجی
راهنمای اشتراک مجلات و منابع علمی
راهنمای خرید کتاب های الکترونیکی
پرسش های متداول در زمینه فروش کتاب خارجی

عضو  انجمن ناشران بین المللی ایرانیان
عضو اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران
عضو اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
 دارای پروانه نشر کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

logo-samandehi
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آی آی کتاب می باشد © 2017-2002.