آشنايي با طراحان و گرافيست ها

  

صفحه اول

 

راهنماي خريد

متفرقه

هنر

مجلات

سفرنامه ها

خاطرات

تاريخ

ادبيات و رمان

کتابخانه اي با بيش از 10000 عنوان کتاب و مجله قديمي و ناياب به فروش مي رسد.

     

اين کتابخانه مجموعه نفسي از کتب تاريخي، ادبي، سينما و تئاتر و هنر، ترجمه آثار نويسندگان بزرگ دنيا و مجلات را شامل مي شود:

تاريخ

مجموعه کامل و نفسي از کتب تاريخي به شرح زير:
1- تاريخ قبل از اسلام درباره ايران شناسي و اديان مختلف که ليست آنها موجود مي باشد.
2- تاريخ بعد از اسلام تا قاجاريه
3- از قاجاريه و انقلاب مشروطيت تا برآمدن پهلوي اول
4- دوران حکومت پهلوي تا انقلاب اسلامي
5- از انقلاب اسلامي تا کنون
که در جمع شامل 2000 جلد کتاب مي شود. در اين مجموعه حدود 400 سفرنامه که اغلب ناياب هستند موجود مي باشد.

ادبيات و زبان فارسي

شامل مجموعه کاملي از ديوان شعرا و محققين قديم و معاصر کشور از جمله 80 ديوان و تحقيق درباره حافظ، تعداد زيادي شاهنامه، مقالات متعددي درباره خيام، فردوسي، سعدي، مولانا و بسياري از شعرا و ادبا، دوره هاي مختلفي از آثار صادق هدايت، محمدعلي جمالزاده، صادق چوبک، محمود دولت آبادي و بسياري از ديگر نويسندگان از جمله  آثار سيمين دانشور، شهرنوش پارسي پور، منيرو رواني پور، گلي ترقي، غزاله عليزاده و ديوان اشعار شعراي معاصر از جمله احمد شاملو، فروغ فرخزاد، سهراب سپهري، اخوان ثالث، نادرپور، سياوش کسرايي، شفيعي کدکني و ... که اغلب چاپ هاي قديم و ناياب مي باشد.
اين مجموعه همچنين شامل حدود 1500 کتاب در موضوعات مختلف ادبي است. در اين مجموعه کتابهايي از باستاني پاريزي، علي اکبر دهخدا، دکتر معين و تعداد زيادي کتب کتابشناسي، مانند فهرست کتاب هاي چاپي و کتاب شناسي هاي مختلف به خصوص از استاد ايرج افشار موجود مي باشد.

     

سينما تئاتر

اين بخش کتاب هاي سينما تئاتر، فيلمنامه، نمايشنامه، مجلات سينمايي و کتاب شناسي سينما را شامل مي شود. دوره کامل مجلات سينماي 52، دنياي تصوير، فيلم و ...، 1800 عنوان فيلمنامه و نمايشنامه ايراني و خارجي، آلبوم عکس فيلم به زبان فارسي و انگليسي تنها بخشي از اين مجموعه را شامل مي شود.
بخش ديگر اين مجموعه کتاب هاي نفيس هنري مي باشد که شامل آلبوم هاي قديمي، عکس ها و مناظر ايران، تخت جمشيد و ايران باستان، عکاسي، نقاسي و سينمايي است.

     

ترجمه آثار نويسندگان بزرگ

حدود 3500 جلد کتاب ترجمه شده از آثار نويسندگان بزرگ دنيا که در ايران منتشر شده موجود مي باشد. ادبيات اروپا و آمريکا و آمريکاي جنوبي و رمان هاي معروف و شناخته شده از رمان هاي پليسي و ادبي گرفته تا رمان هاي عاشقانه که از زبانهاي مختلف دنيا ترجمه شده اند.
همچنين در اين بخش کتاب هاي ترجمه شده اي در باره فلسفه، روانپزشکي، جامعه شناسي،  کهکشان و سيارات، تاريخ اروپا، 200 جلد کتاب در مورد جنگ هاي جهاني اول و دوم، تاريخ تمدن و انواع تاريخ هاي آمريکا، اروپا و جهان موجود مي باشد.

     

مجلات

مجموعه کاملي از مجلات مختلف صحافي شده و نشده از جمله دوره کامل مجلات گردون، سياه و سپيد، خوشه، نگين، کاوش، مجله شرق، ايران زمين، مجله سينما، طبيعت و شکار و ...
ليست کامل مجلات موجود مي باشد.

 
 
 

علاوه بر موارد نام برده شده حدود 1300 کتاب که اکثر آنها به زبان فارسي ترجمه شده است شامل آثاري از نويسندگان و نمايشنامه نويسان بزرگ دنيا مانند: ارنست همينگوي، جان اشتاين بک، ويرجينيا ولف، گراهام گرين، ويليام فالکنر، شکسپير، تنسي ويليامز، آرتور ميلير، ژان پل سارتر و آلبر کامو، تعداد 80 جلد کتاب از آگاتا کريستي به زبان انگليسي و حدود 600 کتاب پليسي از جيمز باند، آرتور کوان ويل، شرلوک هولمز، کارهاي کلاسيک ادبي و ...  نيز در اين مجموع موجود مي باشد.

     

 Adabkade, The Bank of Persian Literature

 

Copyright © 2004. Ay Ay Ketab.