آشنايي با طراحان و گرافيست ها

  

صفحه اول


صفحه اول

تماس با ما

فرهنگسرا

خانه فرهنگ

اخبار فرهنگسراها


اخبار و برنامه هاي فرهنگسرا ها و خانه هاي فرهنگ تهران

 

مسولین روابط عمومی فرهنگسراها می توانند جهت درج برنامه ها و اطلاعات مربوط به خود، با شماره تلفن های

                                      زیر تماس حاصل فرمایند

88319557      88319558


از کتابخانه فجر تا گامهایی به سوی پیروزی
کتابخانه فجر، وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در نظر دارد ویژه‌برنامه‌ای را با عنوان «گام‌هایی به سوی موفقیت» برای جوانان علاقمند به شرکت در امتحانات کنکور در قالب مشاوره تحصیلی و بهداشت روانی در شیوه برخورد صحیح با هیجانات ناشی از امتحانان کنکور و چگونگی کسب موفقیت‌های تحصیلی برگزار نماید. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 (فرهنگسرای خاتم)؛ مهدی کاظمی مدیر کتابخانه فجر در خصوص زمان و نحوه اجرای این برنامه گفت: در نظر داریم، در آستانه برگزاری امتحانات کنکور، با هدف آشنایی جوانان با روش‌های جدید مطالعه، کلاس‌های آموزشی و کارگاهی با حضور آقای شیبانی، کارشناس آموزشی موسسه قلم‌چی، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 21 و 22 خردادماه و 28 و 29/3/87 طی دو هفته متوالی در چهار جلسه از ساعت 10 تا 12 در این کتابخانه برگزار نماییم. گفتنی است؛ در این برنامه موضوعاتی نظیر، چگونگی برخورد صحیح با هیجانات ناشی از کنکور و امتحانات و شیوه اصولی درس خواندن و مطالعه مورد نقد و بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس: یافت‌آباد،ابراهیم‌آباد، خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، پارک مینا، کتابخانه فجر مراجعه و یا با شماره تلفن 66817456 تماس حاصل نمایند.

برنامه کتاب بحث در کتابخانه استاد حکیمی
کتابخانه استاد حکیمی، با هدف آشنایی جوانان و نوجوانان با مقوله‌ی کتاب و نویسندگی، در نظر دارد در برنامه‌ای با عنوان «کتاب بحث» به ارزیابی کتاب «ماهیان گل سرخ» تألیف استاد مهدی کاموسی بپردازد. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 (فرهنگسرای خاتم)؛ جلال رحمانیان مدیر این کتابخانه در خصوص زمان و نحوه اجرای این برنامه گفت: جوانان و علاقه‌مندان به پی‌گیری موضوعاتی نظیر کتاب و نویسندگی با حضور در این جلسه که در تاریخ 19/3/87 از ساعت 16 تا 18 در این کتابخانه برگزار خواهد شد، ضمن آشنا شدن با حرفه‌ی نویسندگی؛ از نزدیک با استاد مهدی کاموسی نویسنده کتاب «ماهیان گل سرخ» دیدار و در مورد این کتاب به بحث و گفتگو پرداخته و از تجربیات وی بهره‌مند گردند. علاقمندان جهت شرکت در این جلسه می‌توانند در زمان ذکر شده به آدرس: یافت‌آباد، شهرک ولیعصر، انتهای خیابان حیدری جنوبی، خیابان پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 67- 66207065 تماس حاصل نمایند. .

برنامه کتاب بحث در کتابخانه استاد حکیمی
کتابخانه استاد حکیمی، با هدف آشنایی جوانان و نوجوانان با مقوله‌ی کتاب و نویسندگی، در نظر دارد در برنامه‌ای با عنوان «کتاب بحث» به ارزیابی کتاب «ماهیان گل سرخ» تألیف استاد مهدی کاموسی بپردازد. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 (فرهنگسرای خاتم)؛ جلال رحمانیان مدیر این کتابخانه در خصوص زمان و نحوه اجرای این برنامه گفت: جوانان و علاقه‌مندان به پی‌گیری موضوعاتی نظیر کتاب و نویسندگی با حضور در این جلسه که در تاریخ 19/3/87 از ساعت 16 تا 18 در این کتابخانه برگزار خواهد شد، ضمن آشنا شدن با حرفه‌ی نویسندگی؛ از نزدیک با استاد مهدی کاموسی نویسنده کتاب «ماهیان گل سرخ» دیدار و در مورد این کتاب به بحث و گفتگو پرداخته و از تجربیات وی بهره‌مند گردند. علاقمندان جهت شرکت در این جلسه می‌توانند در زمان ذکر شده به آدرس: یافت‌آباد، شهرک ولیعصر، انتهای خیابان حیدری جنوبی، خیابان پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 67- 66207065 تماس حاصل نمایند.

طرح فرهنگی کتاب بانک
کتابخانه قائم (ع) با همکاری برخی مؤسسات و نهادهای دولتی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در راستای ارتقاء سطح آگاهی عمومی شهروندان، اقدام به اجرای دو طرح فرهنگی نموده است. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18؛ الهه نفری مدیر کتابخانه قائم (عج) در خصوص زمان و چگونگی اجرای این برنامه‌ها گفت: به منظور ارتقاء سطح اطلاعات عمومی به ویژه ساکنین منطقه در نظر داریم دو طرح «کتاب بانک» و «تور بازدید یک‌روزه از مؤسسه انتشاراتی امیرکبیر» را اجرا نماییم. مدیر کتابخانه قائم (عج) در مورد برنامه اول تصریح کرد: برنامه کتاب بانک مربوط می‌شود به شعب بانک‌هایی در منطقه 18 که به سیستم شماره دهی اتوماتیک تجهیز شده‌اند و با توجه به زمانی که مراجعین در این بانک‌ها در انتظار نوبت به سر می‌برند این امکان فراهم خواهد شد که به مطالعه کتاب‌های موجود در این شعب بپردازند و از زمان موجود حداکثر استفاده را برده و به اطلاعات عمومی خود اضافه کنند. این طرح تا پایان خردادماه ادامه دارد. وی خاطرنشان کرد: همچنین قصد داریم در روز یک‌شنبه 5 خرداد «تور یک‌روزه بازدید از مؤسسه انتشاراتی امیرکبیر» را برای اعضاء ثابت کتابخانه و عموم علاقمندان برگزار نماییم که در این برنامه افراد می‌توانند از نزدیک با تمامی مراحل چاپ و نشر کتاب آشنا شوند. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس: یافت‌آباد، بلوار معلم، بوستان قائم (عج)، کتابخانه قائم (عج) مراجعه و یا با شماره تلفن 66245577 تماس حاصل فرمایند.

معرفی طرحهای فرهنگی کتابخانه قائم(عج)
کتابخانه قائم (عج) در راستای ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و استفاده صحیح از اوقات فراغت سه طرح فرهنگی در زمینه کتابخوانی را معرفی و اجرا می‌نماید. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18؛ الهه نفری مدیر کتابخانه قائم (عج) ضمن معرفی این برنامه‌ها گفت: در نظر داریم برنامه‌های فرهنگی را با هدف تشویق و ترغیب عموم شهروندان به مطالعه و کتابخوانی با سه عنوان: «کتاب بانک»، «طریق سبز» و «آشنایی با کتاب» تا پایان خردادماه در منطقه اجرا نماییم. مدیر کتابخانه قائم (عج) تصریح کرد: طرح «کتاب بانک» با همکاری شعب بانک‌های منطقه که مجهز به سیستم شماره‌دهی اتوماتیک به مراجعین می‌باشند، اجرا خواهد شد بدین صورت که با اختصاص تعداد محدودی کتاب در زمینه اطلاعات عمومی و اجتماعی به این بانک‌ها با هدف استفاده بهینه از زمان حضور مراجعین در این محل طراحی شده که شهروندان را به نحوی با موضوع مطالعه و مدیریت بهتر آشنا سازد. وی همچنین در مورد دو طرح دیگر خاطرنشان کرد: «طریق سبز» عنوان برنامه‌ای است که صبح روز یک‌شنبه 12 خردادماه در قالب تور علمی- تفریحی، ویژه جوانان، نوجوانان و علاقمندان به منظور آشنایی این عزیزان با مراحل مختلف چاپ و انتشار کتاب در بازدید از مؤسسه انتشاراتی امیرکبیر برگزار خواهد شد. وی ضمن اشاره به طرح سوم که در تاریخ 22 خردادماه برگزار خواهد شد گفت: این برنامه که «آشنایی با کتاب» نام دارد، در قالب برنامه‌ای نمادین؛ در اماکن عمومی منطقه 18 توسط عروسک‌های تن‌پوش کتاب‌هایی به صورت هدیه، در بین شهروندان توزیع خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس: یافت‌آباد، بلوار معلم، بوستان قائم (عج)، کتابخانه قائم (عج) مراجعه و یا با شماره تلفن 6245577 تماس حاصل نمایند. 

مسابقه بزرگ كتابخواني در خانه فرهنگ نور
مسابقه بزرگ كتابخواني با عنوان «حماسه سراي ايران زمين» در خانه فرهنگ نور برگزار مي شود.
شهرام كرمي رييس خانه فرهنگ نور به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: كتابخانه شيخ فضل الله نوري وابسته به خانه فرهنگ نور در راستاي آشنايي بيشتر شهروندان با مفاخر ايران زمين و بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي، مسابقه كتابخواني را با عنوان «حماسه سراي ايران زمين» برگزار مي كند.
وي افزود: علاقه مندان مي توانند براي اخذ پرسش نامه و خريد كتاب مورد نظر از يكم تا بيستم ارديبهشت به خانه فرهنگ نور مراجعه كنند و يك هفته بعد از برگزاري اين مسابقه كه از همان يكم تا بيستم ارديبهشت است نتايج اعلام مي شود.
علاقه مندان مي توانند به نشاني فلكه دوم صادقيه_بلوار آيت الله كاشاني_بعد از پل ستاري_خانه فرهنگ نور مراجعه كنند.

کتاب هایمان را در فرهنگسرای پایداری تقسیم کنیم
اهدای کتاب و مسابقه حافظ خوانی در نمایشگاه نوروزی سلام 86 تازه ترین برنامه های فرهنگی فرهنگسرای پایداری هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، تهرانی هایی که کتاب هایشان را خوانده اند و مایلند دیگران هم از آنها استفاده کنند می توانند به غرفه اهدای کتاب در نمایشگاه نوروزی " سلام 86 " مراجعه کنند.این نمایشگاه از 20 تا 26 اسفند در این فرهنگسرا واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی واقع است.فرهنگسرای پایداری همچنین در جریان برپایی نمایشگاه نوروزی خود مسابقه حافظ خوانی را هم برای علاقمندان شعر و ادب فارسی برگزار کرده است.

مسابقه کتابخوانی در فرهنگسرای بانو
فرهنگسراي بانو مسابقه كتابخواني " بي واسطه با حسين" و نقد و بررسي تاب هلي فسقلي را برگزار مي كند.

هاجر مشهدي جبار مسئول كتابخانه اين فرهنگسرا به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: فرهنگسراي بانو با هدف آيين گراميداشت ياد و نام شهيدان كربلا مسابقه كتابخواني "بي واسطه با حسين" را برگزار مي كند.
وي گفت: اين مسابقه برگرفته از كتابي به همين نام و تنظيم احساسن بابايي است.
علاقمندان مي توانند براي دريافت كتاب و سئوالات اين مسابقه به فرهنگسراي بانو مراجعه كنند.
گفتني است 18 اسفند آخرين مهلت ارسال پاسخنامه ها است و به برگزيدگان اين مسابقه جوايزي اهدا خواهد شد.

شاهنامه خوانی و شرح مثنوی در فرهنگسرای نیاوران
کلاس های شاهنامه خوانی و شرح مثنوی معنوی توسط دو محقق و مدرس ادبیات در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
فرهنگسرای نیاوران این روزها میزبان دو نشست ادبی است. شرح مثنوی شریف با عنوان " نقد حال " به وسیله مصطفی بادکوبه ای - دارای دکترای ارتباطات از آمریکا و صاحب کتاب هایی چون ملک الشعرای بهار، از دل تا علی، مردان خودساخته و... - و شاهنامه خوانی و حافظ خوانی توسط " شجاع پور " از جمله فعالیت های فرهنگسرای نیاوران در این حیطه به شمار می رود.این جلسات روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 15 تا 17 در فرهنگسرای نیاوران برگزارمی شود .

.شاعران در خانه فرهنگ حافظیه گردهم می آیند  
به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 13، خانه فرهنگ حافظیه به منظور پرورش استعدادهای ادبی شهروندان ، کارگاه آموزشی ادبی در قالب کانون ادبی را به صورت رایگان برگزار می کند.در این کانون که با حضور شاعران و اساتید ادبی برگزار می شود به نقد و بررسی اشعار کلاسیک و معاصر و انواع سبک های آن پرداخته می شود .در جلسات فوق ضمن سعدی خوانی و آشنایی با آثار این شاعر فرهیخته ، اشعار شاعرانی که به سبک شعر نو سروده شده است، توسط اعضا قرائت شده و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد .کانون ادبی با هدف ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت های ادبی شهروندان و آشنایی با اشعار معاصر و کلاسیک دوشنبه های هر هفته از ساعت 18-16 برگزار می گردد .علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی : فلکه آشتیانی ، خیابان بلال حبشی ، نرسیده به خیابان باباطاهر ، پلاک 109 مراجعه نمایند .

مولوی دوستان در فرهنگسرای هنر مثنوی می خوانند
به گزارش خبرنگار مهر، فرهنگسرای هنر برای نخستین بار به برپایی جلسات هفتگی مثنوی معنوی پرداخته است. این کلاس ها از 15 اسفندماه توسط  سیدمحمد برهانی آغاز می شود. برهانی محقق و پژوهشگر و مدرس دانشگاه هایی چون دانشگاه ادبیات و پیام نور و آزاد است که در این کلاس ها به شرح مثنوی معنوی اثر ماندگار مولانا می پردازد. این کلاس ها طبق اعلام فرهنگسرا روزهای شنبه هر هفته برگزار خواهد شد. برگزاری شب شعر توسط محمدرضا شکارسری نیز از دیگر برنامه های فرهنگسرای هنر به شمار می رود. شکارسری هر هفته روزهای شنبه از ساعت 16 به نقد و بررسی شعرهای ادب دوستان می پردازد.

کتابخانه شهید فهمیده عضو می پذیرد
كت
ابخانه شهيد فهميده فرهنگسراري بهمن از علاقمندان به كتاب و كتاب خواني دعوت به عضويت مي كند.
كامران شرفشاهي مدير اين كتابخانه به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: كتابخانه شهيد فهميده داراي 24 هزار جلد كتاب با موضوع هايي چون ادبيات، علوم اجتماعي، تاريخ، جغرافيا، فلسفه، زبان شناسي، دين و مذهب، علوم پايه، رمان ، تست و كمك آموزشي است.
وي افزود: از ديگر بخش هاي اين كتابخانه مي توان به بخش مرجع با بيش از 5 هزار جلد كتاب، بخش خدمات فني، ارائه نوار و
CD هاي آموزشي و بخش كتابخانه تخصصي كودك و نوجوان اشاره كرد.
شرفشاهي خاطر نشان كرد: كتابخانه شهيد فهميده علاوه بر برنامه هاي جاري خود،‌ سلسله جلسات يك كتاب - يك نويسنده، تورهاي تفريحي-آموزشي، مسابقات كتابخواني و برنامه هاي متنوع فرهنگي را به صورت جنبي برگزار مي كند.
وي يادآور شد: علاقمندان به عضويت در اين كتابخانه و استفاده از امكانات و برنامه هاي آن مي توانند همه روزه از ساعت 8 تا 17 به كتابخانه شهيد فهميده فرهنگسراي بهمن مراجعه كنند
.

انتشار مجموعه 5 جلدي " تربيت فرزند متفكر"
مجموعه 5 جلدي " تربيت فرزند متفكر" از سري انتشارات فرهنگسراي تفكر در حوزه تفكر كاربردي منتشر مي شود.

دكتر منصور كيائي نويسنده اين مجموعه در رابطه با اين مجموعه 5 جلدي و موضوع آن به خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: اين كتابچه ها به زبان ساده براي استفاده والدين تأليف شده و با مثال هايي روشن شيوه هاي پرورش فكر و انديشه فرزندان را در اختيار والدين قرار مي دهد.
وي افزود: من يك فرزند دانشمند مي خواهم، در مورد تفكر چه مي دانيم، شما هم مي توانيد ابن سينا باشيد، مي خواهم يك دانشمند شوم و بچه ها مي تواند ابن سينا شوند، عناوين اين مجموعه 5 جلدي هستند.
كيائي تصريح كرد:  كتابچه ها به صورت مصور چاپ شده  و در هر جلد برخورد صحيح والدين بر تربيت فكر و انديشه فرزندان آموزش داده مي شود.
وي تأكيد كرد: علاقه مندان مي توانند با مراجعه به فرهنگسراي تفكر از اين مجموعه 5 جلدي بهره مند شوند.
گفتني است: اين مجموعه 5 جلدي به كوشش دكتر ناصر منصور كيائي گرد امده است
.

تشکیل کانون دوستداران کتاب در فرهنگسرای بهمن
کتابخانه شهید فهمیده فرهنگسرای بهمن به منظور اشاعه فرهنگ کتابخوانی اقدام به تشکیل کانونی با عنوان "دوستداران کتاب" کرده است.كاظم كامران شرفشاهي مدير كتابخانه شهيد فهميده به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: جلب مشاركت مردم به ويژه جوانان و نوجوانان، ترويج و اشاعه‌ فرهنگ كتابخواني و توسعه‌ طرح‌هاي فرهنگي در حوزه كتاب از مهمترين اهداف تشكيل اين كانون است.وي افزود: از جمله برنامه‌هايي كه زيرنظر كانون دوستداران كتاب به اجرا مي‌آيد، نشست‌هاي مستمر با حضور كتابداران كتابخانه، اعضاء و مسئولان اين كانون است كه در آن راه‌هاي جلب مشاركت هر چه بيشتر شهروندان و علاقمند كردن آنان بر مقوله‌ كتاب و كتابخواني بررسي خواهد شد.شرفشاهي خاطرنشان كرد: در مدت زمان كوتاهي كه فراخوان كانون اعلام شد،تعداد زيادي از شهروندان از اين طرح استقبال كردند كه اين مسئله نمايانگر توجه و علاقه‌ آنان به اين موضوع است.
گفتنی است علاقه مندان به عضویت در این کانون می توانند همه روزه از ساعت 8 تا22 به کتابخانه شهید فهمیده فرهنگسرای بهمن مراجعه کنند.

جشن کتاب در فرهنگسرای مدرسه
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، به همت فرهنگسرای مدرسه جشن کتاب تهران در منطقه 7 سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود.
وی افزود: جشن کتاب تهران همزمان با هفته کتاب از تاریخ 5 لغایت 25 آذر با برنامه های متنوعی برگزار می شود. جشن کتاب با عناوینی چون: پیک کتاب، تجلیل از کتابفروشی محله،نشست صمیمی مولفین کتب درسی با دانش آموزان، کارگاه آموزش روش صحیح مطالعه و نقد کتاب،مبادله کتاب، جمعه بازار کتاب، نمایشگاه کتاب، مسابقات طنز نویسی با موضوع کتاب، بازدید از کتابخانه مجلس و ملی ایران، به فعالیت می پردازد.

.


 

 

 

 

 

 

 

 

[TOP]

 


آخرين اخبار و برنامه هاي فرهنگسرا ها و خانه هاي فرهنگ را از اينجا بخوانيد.Adabkade, The Bank of Persian Literature

 Siah Sepid, Persian Electronic Magazine

 

 

 

Copyright © 2004. Ay Ay Ketab.